![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh8cBKR6UJ1ajhlyueIHsrnefZBoRWsoaVq8_ycGjhELznE15cdYlOQ6PSinOaqc4QmLjQFAc_U7gjv4UgdXDr9XEp5vZ6za1WlE4lurMLFT5Zov0-ivR2-f3RrlI5pFD8uxtizwUt4saJS/s1600/ump-marine-berets_578x250.png)
Сьогодні, у Миколаєві проходять заходи з відзначення 100-річчя морської піхоти України – 23 травня 1918 року Гетьман Скоропадський видав наказ по Морському відомству «Про початок формування бригади Морської піхоти в складі трьох полків для несення служби».
На урочистостях присутній Президент України Петро Порошенко.
– Ви, морські піхотинці, сміливо вступили в протистояння з агресором. Перше, що приходить на думку - ваша роль у захисті Маріуполя і всього півдня країни. Завдяки вашій мужності та героїзму Україна тепер краще, ніж будь-коли, знає назви таких населених пунктів, як Павлопіль, Гранітне, Водяне, Талаковка, Широкине. Ви тримали оборону на найскладніших ділянках, виконуючи бойові завдання чітко і професійно. За таку перемогу 391 морський піхотинець удостоєний державними нагородами, 290 воїнів отримали поранення, а 34 - віддали своє життя за Україну, – наголосив Президент.
Під заходів у Миколаєві новобранці морської піхоти склали Клятву морського піхотинця, а також була проведена церемонія зміни чорних беретів на нові берети кольору морської хвилі.
– Відсьогодні колір беретів українського морпіха набуває відтінку морської хвилі, як штормове Чорне й Азовське море, – повідомив Петро Порошенко.
Першим берет нового зразка отримав командувач морської піхоти генерал-майор Юрій Содель. Президент також вручив йому бойовий прапор Командування морської піхоти.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiovIdEFgISQROv0FitclZ8sDRMtl_cVQ-T-csrUtCvgpWzAGBd-joMorMpNePFlOTxW5e3c4WJXJkuQ4tbd8tM2WJEc_mvZReEFM1uD0bavRNltEBxNAZEFsoeFR5VmnNvryYehuoPcSl_/s1600/Dd4HnEaVQAECLcn+%25281%2529.jpg)
Крім того, Президент своїм указом встановив новий День морської піхоти України: «Виходячи із нашого власного історичного календаря, ухвалив рішення встановити новий День морської піхоти України, який віднині відзначатиметься на державному рівні 23 травня».