В Україні завершилося двадцять перше українсько-американське навчання Sea Breeze

Завершилося двадцять перше українсько-американське навчання Sea Breeze 2018

В Одеській, Миколаївській областях та північно-західній частині Чорного моря завершилося українсько-американське навчання «Сі Бриз — 2018». На церемонію закриття берегового компонента прибув командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

— У складній воєнно-стратегічній обстановці наші партнери з 19 країн на найвищому рівні рішуче засвідчили підтримку України. Я впевнений у нашій ефективній взаємодії на морі, в повітрі та на землі, тобто всюди, де потрібні спільні дії в ім’я миру і стабільності, — зазначив керівник виду ЗС України.

За словами Ігоря Воронченка, всі компоненти гідно справилися із завданнями і поставлені цілі було досягнуто. Особовий склад Морського командування, який склав основу багатонаціонального морського штабу, на практиці продемонстрував свій професіоналізм, успішно здійснивши планування операцій та управління силами за стандартами НАТО з моря.

Сі Бриз / Sea Breeze / Ukrainian Military Pages Навчання Сі Бриз (англ. Sea Breeze exercise) — багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997-го року відповідно до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин» між Міноборони США і Міноборони України від 1993-го року. Співорганізаторами навчань виступають Україна та США.

Загалом у ході навчання корабельні екіпажі пройшли в морі близько 2500 миль, авіатори здійснили понад 200 польотів із загальним нальотом близько 105 годин, морські піхотинці виконали більше 400 стрибків з парашутом, половина з яких — вночі, а 60 — на воду, водолази провели під водою більше 70 годин.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military PagesВикористані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України