Калібри для новачків: .22 Long Rifle

Калібри для новачків: .22LR

Набій .22LR (англ. long rifle – «довгий гвинтівковий»), мабуть, найпопулярніший у світі. Випускається трильйонними партіями, і напевно, кожен знає людину, в якої є зброя під нього.

Читати також: Як придбати зброю в Україні: 10 простих кроків

Він використовується у спортивних змаганнях, включаючи Олімпійські ігри, стрілецьких змаганнях з малокаліберної зброї, включаючи пістолети, а також для полювання на дрібну здобич. Часто це також перший набій, який використовує молодий мисливець.

Калібри для новачків: .22LR Ruger 22/45 Lite

Шаленій популярності набою .22LR сприяють декілька факторів:

Економність

У порівнянні з набоями центрального запалення, набій кільцевого запалення .22LR набагато дешевший. У США за $80 можна придбати півтори тисячі набоїв .22LR. Це кардинально знижує вартість вправляння у стрільбі, адже цей набій чудово підходить як новачкам, так і досвідченим стрільцям.

Розповсюдженість

Набій .22LR виробляється багатьма компаніями, які пропонують як найнижчі ціни для плінкінгу, так і більш дорогі матчеві набої.

Мала сила віддачі

Куля набою .22LR важить всього 40 гранів, і досягає швидкості 370 м/с, тому сила віддачі при пострілі дуже мала. Саме тому стрільба цими набоями приносить лише задоволення.

Менше шуму

Засоби захисту органів слуху потрібно носити завжди під час стрільб. Проте, набій .22LR генерує набагато менше шуму, тому він набагато комфортніший для новачків, які звикають до стрільб.

Чудова точність

Більшість гвинтівок та пістолетів під набій .22LR дуже точно стріляють. Так, трапляються і не досить точні екземпляри, проте більшість – не втрачає своїх якостей навіть після десятків років експлуатації. Можна сказати, що підліток, який вправляється з однозарядною зброєю під цей набій, скоріш за все, стрілятиме влучніше ніж той, хто використовує напівавтоматику та спустошує магазини один за одним.

Калібри для новачків: .22LR

Проте, є і декілька міфів про набій .22LR.

Дехто каже, що він не потужний, проте він часто використовується для самооборони. Не забувайте, що під час замаху на Президента США Рейгана використовувався саме цей набій. В результаті одна людина залишилась паралізованою, а життя президента довго висіло на волосині.

Також можна почути думку про те, що його куля не пробиває пуховик, проте це також неправда. Проблеми з доланням перешкод є у багатьох куль, проте це не стосується одягу.

Також дехто каже, що набої кільцевого запалення ненадійні. Дійсно, ударний заряд запресований у дно гільзи, а не міститься в окремому капсулі, що впливає на надійність стрільби. Проте, відмови зустрічаються не частіше 2-3 разів на тисячу набоїв.

Калібри для новачків: .22LRRuger 10/12

Майже кожен великий виробник зброї має лінійку зброї під набій .22LR. У компанії Ruger – це надпопулярна гвинтівка 10/22 та пістолети Mark IV та 22/45. У Smith & Wesson це револьвери, як модель С43, наприклад, яка позиціюється, як зброя для самозахисту. Remington 40X – це, цілком можливо, одна із найкращих гвинтівок для прицільної стрільби. Або, якщо ви любите класику, у компанії Henry є одна із найкращих моделей важільної дії – модель Classic Lever Action .22.

Підсумовуючи, можна сказати, що набій .22LR приносить задоволення як новачкам, так і досвідченим стрільцям, незалежно від віку.

Читати також:Три найчастіші питання про зберігання, транспортування та застосування зброї в Україні
Калібри для новачків: .22LR

Використані джерела:
zbroya.info

довідник озброєння і військової техніки