Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 27.03.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

середа, 16 січня 2019 р.

Війська тероборони Польщі складатимуть 53 тис. чол.

16.01.19
Війська тероборони Польщі складатимуть 53 тис. чол.

Війська територіальної оборони збройних сил Польщі на даний час нараховують близько 17 тисяч чоловік і переважно складаються з добровольців.

У структурі також 2,9 тис. професійних військовослужбовців, які зайняті організацією курсу підготовки. Про це пише Оборонно-промисловий кур'єр з посиланням на польські ЗМІ.

За задумом керівництва оборонного відомства заплановано сформувати 17 бригад військ територіальної оборони загальною чисельністю 53 тисяч чоловік. До кінця 2019 року у підрозділах територіальної оборони повинні вже проходити службу близько 25-35 тисяч.

За деякими даними, бажаючих вступити до лав військ територіальної оборони досить багато. Звичайно ж, у деяких районах країни, особливо там, де вже є регулярні військові частини, їх менше, але це не заважає в цілому організації системи підтримки військових навичок цивільного населення.

Офіційно війська територіальної оборони призначені для підтримки регулярних військ у разі військових дій в місцях їх проживання. На практиці мова йде про добре організовані і навчені формування з широким спектром завдань, у тому числі боротьба з розвідувально-диверсійними групами у зоні відповідальності; забезпечення безпеки перекидання сил і засобів регулярних частин збройних сил Польщі до району оперативного застосування, охорона об’єктів інфраструктури, пошуково-рятувальні операції, а також ведення партизанської війни.

Цікаво, що «територіалів» планується залучити і до операцій у такій сфері як кіберпростір. Саме таким чином, Військо Польське сподівається задіяти IT-фахівців, оскільки не має можливості запропонувати їм у діючих збройних силах більш вигідні умови і хороші зарплати у порівнянні з IT-кампаніями. До слова, для держави утримувати війська територіальної оборони набагато дешевше, ніж регулярну армію.

Як відомо, вступивши до лав Військ територіальної оборони, немає необхідності залишати основну роботу. Добровольці залучаються на навчання з регулярними військами тільки у вихідні дні. Крім того, ці «військові ігри» щомісяця оплачуються державою.