ТОП ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

ТОП ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та по...

четвер, 28 лютого 2019 р.

JLTV визнаний непридатним для експлуатації

28.02.19
JLTV визнаний непридатним для експлуатації

Новітній бронеавтомобіль JLTV має проблеми з обслуговуванням, надійністю та ситуаційною обізнаністю екіпажу, а найбільш озброєна версія у звіті Пентагону визнана «неефективною» .

Про це 22 лютого повідомив американський інформаційний портал Military Times.

Oshkosh L-ATV (JLTV – Joint Light Tactical Vehicles) рекламувався як добре захищений і високомобільний транспортний засіб для заміни більш вразливих у бойових ситуаціях Humvee. Заявлось, що автомобіль має балістичний захист на рівні машин із захистом від мін і засідок (MRAP), але на третину від них легший і на 70 відсотків швидший.

Програма закупівель складає 49 099 машин для Армії США, 9 091 для Корпусу морської піхоти і 80 автомобілів для ВПС та розрахована на дадцять років.

У середині січня перша партія бронемашин JLTV була відправлена до 1-ї бронетанкової бригади 3-ї піхотної дивізії у Форт Стюарт, Джорджія.

Ukrainian Military Pages Oshkosh M-ATV

Раніше – минулого року, у щорічному звіті, оприоюдненому директором з питань оперативних випробувань та оцінки Міноборони (MOT&E), було відзначено ряд недоліків, що були виявлені під час дослідної експлуатації. Звіт містить огляд програм армії, флоту і військово-повітряних сил. Армійський розділ містить відгуки та рекомендації стосовно двох десятків систем.

JLTV випускається в двох-і чотиримісних версіях з чотирма базовими конфігураціями: загального призначення, вантажний транспортний засіб, транспортний засіб для важких озброєнь і транспортний засіб ближнього бою. Всі варіанти були визнані «непридатними для експлуатації через недоліки у надійності, ремонтопридатності, навчанні, посібниках, ситуаційної обізнаності екіпажу і безпеки».

JLTV визнаний непридатним для експлуатації

Крім того, машина для ближнього бою визнана «неефективною для використання в бойових і тактичних місіях», зокрема програє Humvee.

«Процес перезарядки ракет повільний і складний для екіпажів», – зазначено у доповіді, а версія «ближнього бою» має «менше місця для зберігання, ніж в інших варіантах JLTV, і доступ до необхідного обладнання у кузові машини ускладнений».

Також зазначається, що екіпаж має «погану видимість через сліпі зони навколо автомобіля».

Екіпажі мали проблеми з виходом з JLTV, зокрема «численні відмови дверей, які не відкриваються та заважють солдатам і морпіхам під час посадки і виходу з машини».

Виникли проблеми з обслуговування JLTV у польових умовах.

«Підрозділи не можуть обслуговувати JLTV без підтримки представників сервісних служб підрядника через складність транспортного засобу, неефективне навчання, погані інструкції та проблеми з усуненням несправностей на транспортному засобі», – йдеться у звіті.

Проблеми, пов'язані з надійністю, включали негаразди з проводкою двигуна, пошкодження шин та несправності гальмівної системи.

Загалом автомобілі JLTV потребують більшого обслуговування ніж Humvee.

Ukrainian Military Pages HMMWV та Oshkosh L-ATV

Також жоден з варіантів не здатний еефективно використовуатися із буксированим причепом.

«Причіп має меншу рухливість, ніж JLTV, та уповільнював тестуємі машини. Армія не прийянла рішення щодо купівлі причепів для JLTV», – заначається у доповіді.

Автори доповіді рекомендували, щоб розробити для програми JLTV план вдосконалення з урахуванням рекомендацій цього звіту та інших пунктів, згаданих у таємному додатку.

Джордж Менсфілд, віце-президент і генеральний менеджер спільних програм Oshkosh Defense прокоментував результати випробувань:

«Мета дослідної експлуатації (що була завершена у травні 2018) в отриманні зворотнього зв'язку від бійців щодо бажаних вдосконалень. Ці відгуки вже втілюються у JLTV. Ми з нетерпінням чекаємо продовження поставок цих машин для армії та морської піхоти».


Читайте Ukrainian Military Pages у Telegram, Twitter та Facebook