![ЗСУ отримали сучасний мобільний радіопеленгатор](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhEaG0IBF5jYk7wNdMfsFAbywGi8QfHm6-6_hYGMMv7WoSxpOIAlDaGwPvE1lHZeSGsHSkXUTK6Etk5Ult5bhAZMFVdeA51rsaluGI3ee2p5AnswSRB-nPMBNhP0QeD_QPIRk-Zt2tVTcA/s1600/578.png)
Збройні Сили України отримали сучасний мобільний автоматизований радіопеленгатор короткохвильового діапазону «Сектор Р-677» від харківського ЦКБ «Протон».
Радіопеленгатор, розроблений і виготовлений державним підприємством «Центральне конструкторське бюро «Протон», успішно пройшов приймально-здавальні випробування та переданий до війська, повідомляє пресслужба ДК «Укроборонпром».
Станція в автоматичному режимі виявляє, здійснює цифрову обробку та визначає напрямок джерел радіовипромінювання, зокрема, радіостанцій короткохвильового діапазону, реєструє та аналізує параметри прийнятих радіосигналів.
Завдяки спеціальним алгоритмам програмного забезпечення «Сектор Р-677» може ефективно виявляти роботу усіх сучасних і перспективних КХ-радіостанцій. А мережа з кількох таких радіопеленгаторів, здатна визначати місцезнаходження передатчика.
![ЗСУ отримали сучасний мобільний радіопеленгатор](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg026RFPv0dPVIXWZirQJmuZo61aPr5TJKfypvkDGf0d7TftPL_Uu5p-y-GoZjiorO4heTGNsVFzxFJqamq36_qyiDSQHKRnCA6XYUJSZhZMiDKGHONhj36p8kCX8m1kf1c7hdWxUAFGPQ/s1600/DSC_1342.jpg)
Зазначається, що станція застосовується у бойових умовах з 2014 року, але раніше вона виготовлялася у стаціонарному варіанті. Радіопеленгатор отримав високу оцінку військових, а на початку 2015 року успішно пройшов державні випробування і був прийнятий на озброєння.
За роки війни ЦКБ «Протон», налагодило серійне виробництво та поставило у війська значну кількість стаціонарних «Секторів». На основі бойового досвіду та завдяки співпраці з військовими фахівцями, здійснено глибоку модернізацію системи.
![ЗСУ отримали сучасний мобільний радіопеленгатор](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg0Yw0hOeipTHgyntMY_4D_5b2VaH01g6MoRvIAZ-kLmV_ImCwF8Cv0s5PZHdrHnwvhlg8D5tydPdeRaieayn5wh_RG3iHkYbP7gyMt2Fq1RfvzROKJKEgmNkPuOidC7Z4aQMA9qEXvycY/s1600/DSC_1096.jpg)
За рахунок мініатюризації систем та широкому використанню сучасних цифрових технологій, вдосконалений радіопеленгатор розміщено на високопрохідному шасі та потребує менше площі для розгортання системи.
Для початку роботи мобільного «Сектору» необхідно кілька годин, в той час, як розгортання старих радіопеленгаторів займало добу та більше. Окрім того, система може працювати у автономному режимі, що забезпечується роботою встановленого дизельного генератора.
![ЗСУ отримали сучасний мобільний радіопеленгатор](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgauiWxx3mX3pjUGTVketSPV8j0Vm3az5kckA70DtHiO1kkOlQoEkX0So32XVH1w7eXVBCOf26Tt99xbj8PUdvII4fhrClK8fGh3EB5yCkRJKldcu1NnLozhOApfUd_DhSfgAzuyqQKdvM/s1600/DSC_1117.jpg)