Україна адаптує військові аеродроми до стандартів НАТО

Україна адаптує військові аеродроми до стандартів НАТО

Мережу українських військових аеродромів, вертодромів, а також злітно-посадкових майданчиків адаптують до стандартів Організації Північноатлантичного договору.

Про це інформаційні агенції АрміяInform повідомили в інженерно-аеродромній службі тилу логістики Командування Повітряних Сил Збройних Сил України.

Зокрема, у Повітряних Силах завершується розроблення нормативно-правової бази щодо адаптації мережі військових аеродромів. Вже напрацювали низку змін до Правил визначення придатності до експлуатації аеродромів і злітно-посадкових майданчиків державіації України.

— Зміни розроблені на підставі узагальненої міжнародної практики сертифікації аеродромів і положень чинного Повітряного кодексу України, – повідомив начальник ІАС тилу логістики Командування ПС ЗСУ полковник Віталій Застава. – Крім того, в документі враховано результати досліджень із забезпечення безпеки польотів повітряних суден, а також нормативні документи, стандарти і практики Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) та НАТО.

Правила містять вимоги щодо облаштування аеродромів і вертодромів, а також злітно-посадкових майданчиків із метою забезпечення безпеки польотів за визначених експлуатаційних мінімумів. В інженерно-аеродромній службі тилу логістики очікують, що новий документ вступить у дію ще до кінця року.