Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 01.05.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

понеділок, 16 вересня 2019 р.

Паперові карти штурманів замінять на електроні планшети

16.09.19
Паперові карти штурманів замінять електроні планшети

Наступного року військові аеронавігатори повинні отримати перший дослідний зразок вітчизняного захищеного навігаційного планшетного комп’ютера – Electronic Flight Bag.

Про це повідомляє військова інформаційна агенція АрміяInform.

Планшет обладнають авіаційним gps-модулем, спеціалізованим програмним забезпеченням та пакетом аеронавігаційної інформації з можливістю здійснення штурманських та навігаційних розрахунків. Пристрій можна буде використовувати і під час підготовки до польоту, і у режимі реального часу.

— Такий пристрій дасть змогу максимально відійти від паперових носіїв аеронавігаційної інформації, прискорить процедуру отримання інформації та полегшить роботу у повітрі. У льотчиків не буде необхідності брати з собою карти і збірники, – коментує начальник Центру аеронавігаційного забезпечення авіації ЗСУ полковник Андрій Кучер. – До того ж це дозволить мати на борту завжди оновлену й достовірну інформацію з єдиного джерела.

Розробку комп'ютера здійснюють українські компанії, що мають досвід із створення програмних продуктів та автоматизованих робочих місць. Після відповідних тестувань гаджети будуть передані у авіаційні підрозділи для проведення випробувань.

Використовуватимуть пристрій насамперед на транспортних літаках і гелікоптерах.