пʼятниця, 20 вересня 2019 р.

Богдан пропонує розділити Нацгвардію на три частини

20.09.19
Зеленський хоче зміни законів про оборону та Нацгвардію

Глава Офісу президента Андрій Богдан пропонує розділити Національну гвардію на три частини – під керівництвом Міністерства внутрішніх справ, Міноборони та президента.

Про це повідомляє ВВС News Україна.

«Національна гвардія – це сукупність різних підрозділів. Ми вважаємо, що частина Національної гвардії може і має залишитися в МВС. Частина бойових підрозділів, які приймають участь у військовому конфлікті на Сході, має бути перепідпорядкована Міністерству оборони або Генеральному штабу. А частина підрозділів – напряму президенту», – озвучує своє бачення Андрій Богдан.

Нагадаємо, що 29 серпня, Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради, як невідкладний, законопроєкт № 1007 про підпорядкування Національної гвардії особисто президенту. ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що одразу після появи проєкту глава МВС Арсен Аваков на зустрічі із Зеленським погрожував звільненням.

У МВС зазначають – таке рішення розвалить Нацгвардію. Там пояснюють, що гвардійці і так перебувають в президетській вертикалі: «Для будь-якого українського військового президент, який за Конституцією є Верховним головнокомандувачем ЗСУ, є вищим керівником».

«Нацгвардія логічно та природньо перебуває в структурі МВС саме тому, що несе правоохоронну функцію в тому числі. 14 з 19 функцій, які покладені законом на Нацгвардію, є правоохоронними за своєю суттю», – пояснюють у Міністерстві внутрішніх справ.

«Перебування Нацгвардії у складі МВС – це ефективна модель, руйнування якої принесе набагато більше шкоди, аніж користі. І очевидно, ця ідея продиктована політичними міркуваннями - посилити вплив президента та його Офісу і ослабити міністра внутрішніх справ», – розповіло джерело з оточення Авакова.

Також, у статті зазначається, що поки дискусії точаться навколо Нацгвардії, але не виключено, що це може торкнутися й інших відомств, які є сьогодні в структурі МВС. Нагадаємо, що наразі до структури МВС входять Державна прикордонна служба, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Державна міграційна служба та Національна поліція.


Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 11.11.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...