Контррозвідка СБУ затримала у Черкасах агента ФСБ

Контррозвідка СБУ затримала у Черкасах агента ФСБ

Сьогодні, 30 жовтня, військова контррозвідка СБУ затримала у Черкасах агента російської ФСБ під час отримання таємних матеріалів, що стосуються оборонної сфери нашої держави.

Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

Оперативники та слідчі СБ України встановили, що мешканець Черкащини був завербований кадровим офіцером ФСБ РФ на території країни-агресора. За гроші він погодився виконувати завдання зі збору та передачі розвідувальної інформації щодо обороноздатності України.

Для отримання документів з обмеженим доступом агент російської спецслужби встановлював контакти з військовослужбовцями Збройних Сил України. Для передачі зібраних відомостей російські куратори надали агенту спеціальний технічний засіб із вмонтованою камерою та «відпрацювали» канали зв’язку.

Наразі тривають слідчо-оперативні дії у межах розпочатого кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) ККУ. Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру у вчиненні злочину та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 15 років.

Контррозвідка СБУ затримала у Черкасах агента ФСБ