До 10 років за гратами засуджено бойовика т.зв. «ДНР»

До 10 років за гратами засуджено бойовика ДНР

До 10 років ув'язнення засуджено бойовика, який у складі незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР» воював проти Збройних Сил України на Донбасі.

Артемівський міськрайонний суд оголосив вирок у справі мешканця м. Макіївки, який із власних ідеологічних та корисливих міркувань брав активну участь у протиправній діяльності незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР», тобто скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України.

Публічним обвинуваченням, яке підтримувала прокуратура Донецької області, у суді доведено, що 17 липня 2014 року 23-річний чоловік, перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Донецька, з метою участі у дестабілізації суспільно-політичної обстановки та втрати авторитету органів державної влади України, вступив до окремої артилерійської бригади «Кальміус» так званого «міністерства оборони ДНР» та на посадах механіка-водія і командира бойової машини РСЗВ «Град» брав участь у збройних протистояннях з українськими захисниками, зокрема у районі міст Донецьк, Сніжне, Горлівка, а також у Новоазовському та Шахтарському районах.

17 лютого 2019 року, у ході проведення Збройними Силами України заходів контртерористичного характеру поблизу н.п. Луганське Бахмутського району, зазначеного бойовика поранено та затримано.

Під час судових слухань обвинувачений своєї провини у злочині не визнав, намагаючись видати себе за цивільну особу, яка у темряві випадково натрапила до блокпост ЗСУ. Проте суд визначив доводи сторони обвинувачення вичерпними і обґрунтованими та за скоєння особливо тяжкого злочину проти своєї держави виніс чоловікові обвинувальний вирок – 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.


За інформацією пресслужби прокуратури Донецької області