Топ ОПК - 2020: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 14.06.21 Топ ОПК (ВПК) України 2020 – щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають ...

субота, 30 листопада 2019 р.

Польща може придбати вживані шведські підводні човни

30.11.19
Польща може придбати вживані шведські підводні човни

Міністерство національної оборони Польщі планує придбати у Швеції два підводні човни класу Södermanland для заміни застарілих човнів типу Kobben, що виготовлені у 1960-х роках.

Про це повідомляє інформаційний портал Defence24.

Глава польського оборонного відомства Маріуш Блащак заявив, що співпраця зі шведськими партнерами вважається найбільш вигідним рішенням щодо оновлення підводних човнів. Запланована угода, ймовірно, обговорювалася у Стокгольмом під час недавнього візиту до Швеції заступника міністра оборони Польщі Павла Возного.

За неофіційною інформацією перемовини стосуються придбання або оренди з подальшою купівлею двох шведських підводних човнів. Дійсно, ВМС Швеції планує замінити човни класу Södermanland (A17) новими субмаринами Blekinge (A26), розробленими Saab Kockums.

Побудовані у 1985-1990 роках, компаніями Kockums і Karlskronavarvet за проєктом Västergötland, два човни в 2000-2005 роках пройшли радикальну модернізацію, яка полягала в установці нової секції з двигунами Стірлінга (довжина збільшилась на 12 метрів). Через кардинальні відмінності модернізовані човни отримали позначення «Седерманланд».

Субмарини класу Södermanland озброєні шістьма носовими 533-мм торпедними апаратами (12 важких далекобійних торпед Tp 613), а також трьома носовими 400-мм торпедними апаратами (шість універсальних торпед Tp 43 або 22 міни).

Водночас міністерство оборони не розглядає це як альтернативу програмі Orka (якщо вона колись буде реалізована), яка передбачає придбання трьох субмарин-ракетоносців. Минулого року Польща отримала три пропозиції: підводні човни Scorpene з ракетами NCM від французької Naval Group, німецькі човни типу 212CD або 214 та нові шведські А26 від Saab.