Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 10 березня 2020 р.

Міноборони Латвії залучатиме мисливців до захисту країни

10.03.20
мисливці

Міністерство оборони Латвійської Республіки уклало угоду з мисливцями: їх набагато простіше залучити до оборонних заходів, ніж інших громадян.

У Латвії є приблизно 70 000 одиниць вогнепальної зброї в 26 тисяч осіб. З урахуванням масштабів країни це значна цифра, вважає член правління Латвійського союзу мисливців Яніс Зандбергс.

Він зазначив, що, коли вони підписали договір з Міноборони, думка громадськості розділилася – хтось посміявся, хтось підтримав.

«Зараз здивування пройшло, хто хоче той приєднується. Є ті, хто залишається осторонь, а противники, слава Богу, заспокоїлися – бачать, що це нормальний процес в нормальному суспільстві», – сказав Зандбергс.

Міноборони зазначає, що роль мисливців у захисті країни ще визначається.

«Це частина суспільства, яка озброєна, їх набагато простіше залучити до заходів щодо захисту країни. У них багато сенсорів і пристроїв, встановлених у лісі, які стануть нам у нагоді для отримання інформації. Вони можуть забезпечити громадський порядок і безпеку в кризовій ситуації, допомогти військовим підрозділам, вони вміють стріляти. Можна знайти роль для кожного жителя, і мисливці одна з таких груп», – говорить директор департаменту кризового управління Міноборони.

Наприклад, минулого року на полігоні в Адажі відбулися навчання Національних збройних сил і Союзу мисливців зі стрільби – участь взяли 65 мисливців.

Варто відзначити, що мисливці вже багато років співпрацюють з Національними збройними силами і Земессардзе (добровільна воєнізована організація в складі ЗС Латвії, дослівно – «Варта Землі»): усувають боброві греблі, беруть участь в навчаннях з виживання в лісі.Використані джерела:
zbroya.info