Французькі катери МВС отримають вітчизняне озброєння

Уряд підтримав проєкт посилення морської охорони

У середу, 22 липня, у Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу «Нібулон» розпочато реалізацію проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Сьогодні ми закладаємо перші патрульні катери для Державної прикордонної служби України. Підписано контракт з французькою компанією ОСЕА», – сказав Арсен Аваков.

Нагадаємо, що проєкт передбачає будівництво і отримання Держприкордонслужбою України 20 сучасних патрульних катерів FPB 98 MKI протягом трьох років. За умовами угоди чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями.

Під час виступу на урядовому засіданні очільник МВС зазначив, що компанія ОСЕА обрала партнером завод «Нібулон» виходячи з його високого рівня професіоналізму та компетенції.

«Тому я з честю можу сказати, що ці наші кораблі будуть називатися «кораблі компанії ОСЕА-Нібулон». В рамках реалізації цього проєкту Україна отримає сучасні кораблі для захисту державного кордону, здобуде сучасні технології в будівництві кораблів. Що в подальшому дозволить нам самостійно обслуговувати кораблі та розвивати власне виробництво», – сказав міністр.

Нібулон

Генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський наголосив, що підприємство готове виконати умови контракту в найкоротші терміни.

«Для нас це великий виклик та визнання французької компанії. Ми відроджуємо Дніпро, розбудовуємо український флот і робимо все, щоб Україна була морської країною, а не країною біля моря. Для нас велика честь розбудовувати охоронний сектор України. Ми готові виконати роботу в найкоротший термі», – сказав він.

FPB 98 MKI – це маневрений патрульний катер з легкого алюмінію довжиною 32 метри, який розвиває швидкість до 30 вузлів із дальністю плавання 1200 морських миль. Катер має малу осадку для плавання на мілководді.

Повідомляється, що кожне судно буде оснащене сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників, а також вітчизняним озброєнням: артилерійською установкою і кулеметами.

Нові катери використовуватимуть для охорони державного кордону на воді, операцій спостереження, нагляду та контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам.