![Зентіні системи С-300В1](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh2zDMFbFRl4ISefxk2CYTGGAlbyRcBK9PwgSsKsja0h9mZZWJ2QyaDB81uT8iySgbZ71eJWNKksE2PVK1db_CtW9R3gvC-k_XhpySTeRYNJjGQrD6W_ExK7D1n5IuiSO5Gs15cdVyeAHo/s1600/578.jpg)
Про це в інтерв'ю АрміяInform повідомив начальник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗС України (ЦНДІ ОВТ ЗСУ) генерал-майор Ігор Чепков.
«Ми визначали доцільність і можливість модернізації зенітної ракетної системи С-300В1 оборонними підприємствами країни. Але, на жаль, остаточне рішення з відкриття відповідної дослідно-конструкторської роботи не ухвалено», – повідомив генерал.
Нагадаємо, що С-300В1 були зняті з озброєння та передані на зберігання після розформування у 2012 році 137-ї зенітної ракетної бригади в Умані (останньої з двох ними озброєних, у 2001 р. була розформована 25 зрбр у Стрию). Після початку російської збройної агресії С-300В1 були повернуті на озброєння. Перші часи вони виконували імітаційні дії, проте з часом заступили на бойове чергування. Наразі до складу 201-ї зенітної ракетної бригади входить окремий дивізіон С-300В1, проте у планах сформувати окремий полк, а згодом й бригаду.
![Зентіні системи С-300В1](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj0__2kX-Hki1CI53wi-Z4RypsvPXMpYGSUPhmmDPTfQs2qkDR0HK603DbPsFiKNjRCTjl52PDaoXlauNHl4z-2_zoVInSliIdakzsUpa3TlRkwlDeLshXv-fs55Znm_p6uafUnzgi7URE/s1600/s300v1-1.jpg)