Тарасу Матвіїву присвоєно звання Героя України

Тарасу Матвіїву присвоєно звання Героя України

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» молодшому лейтенанту Тарасу Матвіїву, який загинув на Донбасі, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Відповідний указ №271/2020 Глава держави підписав 13 липня.

Звання Героя України присвоєно за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові.

Тарасу Матвіїву присвоєно звання Героя України

«Тарас Матвіїв на фронті з початку війни. Був волонтером і добровольцем, а у 2019 році почав службу в лавах ЗСУ. Під час ворожого обстрілу 31-річний Тарас врятував двох своїх побратимів, допомігши їм дістатися в безпечне місце. На жаль, сам загинув від ворожої міни. Саме завдяки таким людям Україна вистоїть і переможе. Це – приклад цінностей молодих поколінь українців, які творять нашу країну. Вічна пам’ять Герою», – сказав Глава держави.

Молодший лейтенант Тарас Матвіїв загинув увечері 10 липня, коли бойовики обстріляли українські позиції в районі села Троїцьке Попаснянського району Луганської області. У бліндаж, де було двоє вояків, влучила міна. Тарас витягнув двох своїх бійців назовні, у безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила офіцера.

В мене не стоїть ціль дорости до генерала. В мене ціль на своєму рівні як командира взводу просто працювати якісно, робити максимально все залежне від мене, виконати свій обов’язок до останку і «віддячити» противнику за всіх товаришів, яких я втратив
Тарас Матвіїв

Відзначення молодшого лейтенанта Тараса Матвіїва званням Героя України ініціювали командування 24-ї окремої механізованої бригади та побратими героя.

Тарасові Матвіїву був 31 рік. Народився на Волині. Мешкав у Жидачеві. Вперше Тарас побував на війні у 2015 році в якості добровольця батальйону «Карпатська Січ». У вересні 2018 року вступив на курси лідерства при Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного за фахом «Управління діями підрозділів механізованих військ», які закінчив минулого року.

Після випуску проходи службу в 24-й окремій механізованій бригаді імені короля Данила.

Поховання захисника відбудеться в середу.

Тарасу Матвіїву присвоєно звання Героя України