Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 13 липня 2020 р.

Тарасу Матвіїву присвоєно звання Героя України

13.07.20
Тарасу Матвіїву присвоєно звання Героя України

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» молодшому лейтенанту Тарасу Матвіїву, який загинув на Донбасі, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Відповідний указ №271/2020 Глава держави підписав 13 липня.

Звання Героя України присвоєно за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові.

Тарасу Матвіїву присвоєно звання Героя України

«Тарас Матвіїв на фронті з початку війни. Був волонтером і добровольцем, а у 2019 році почав службу в лавах ЗСУ. Під час ворожого обстрілу 31-річний Тарас врятував двох своїх побратимів, допомігши їм дістатися в безпечне місце. На жаль, сам загинув від ворожої міни. Саме завдяки таким людям Україна вистоїть і переможе. Це – приклад цінностей молодих поколінь українців, які творять нашу країну. Вічна пам’ять Герою», – сказав Глава держави.

Молодший лейтенант Тарас Матвіїв загинув увечері 10 липня, коли бойовики обстріляли українські позиції в районі села Троїцьке Попаснянського району Луганської області. У бліндаж, де було двоє вояків, влучила міна. Тарас витягнув двох своїх бійців назовні, у безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила офіцера.

В мене не стоїть ціль дорости до генерала. В мене ціль на своєму рівні як командира взводу просто працювати якісно, робити максимально все залежне від мене, виконати свій обов’язок до останку і «віддячити» противнику за всіх товаришів, яких я втратив
Тарас Матвіїв

Відзначення молодшого лейтенанта Тараса Матвіїва званням Героя України ініціювали командування 24-ї окремої механізованої бригади та побратими героя.

Тарасові Матвіїву був 31 рік. Народився на Волині. Мешкав у Жидачеві. Вперше Тарас побував на війні у 2015 році в якості добровольця батальйону «Карпатська Січ». У вересні 2018 року вступив на курси лідерства при Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного за фахом «Управління діями підрозділів механізованих військ», які закінчив минулого року.

Після випуску проходи службу в 24-й окремій механізованій бригаді імені короля Данила.

Поховання захисника відбудеться в середу.

Тарасу Матвіїву присвоєно звання Героя України