![У Харкові випустили перших річних лейтенантів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjuAzpmRDXWfmkrL6x2O_Wfw4VMwnl8HFmQHtx85eliSjLSXgapjXfWY8lNyltw4yLuyqnKEw7gWS3slEbmJdJRvb6sO2Ns2NMaFCaCtnaH-Qb3k-7q4shyphenhyphenCQKswSIGYCWEVF9X-Q86X_8/s1600/578.jpg)
Про це повідомляє інформаційна агенція Міноборони «АрміяInform»
Упродовж року слухачі навчалися за спеціальностями бойове застосування військових частин і підрозділів зв’язку та радіотехнічного забезпечення авіації, а також експлуатація та ремонт літаків, вертольотів і авіаційних двигунів.
Серед випускників офіцерських курсів у строю – близько 20 жінок-військовослужбовців та майже 30 осіб, що вже мають досвід бойових дій з відбиття російської агресії на сході країни.
![У Харкові випустили перших річних лейтенантів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjTeIBSk8__o15IuIUocW15BPEw6lYRdQ8ckie8RrARjXBrSHGvEq_JPhdRIWrbahCqM1hPnmicNT5Ee_6qQVPP0eY446zD8UnuVe4K6SuWbsvfbzxCjaTRGtBD68YzkLUrEnqph8IUZIc/s1600/4-6-1.jpg)
Усі випускники продовжать військову службу на офіцерських посадах у військових частинах, які дислоковані в різних куточках України.
— У вашому житті зворушлива та важлива подія – ви успішно закінчили навчання нашого пілотного проєкту й отримали сертифікати про здобуття кваліфікації офіцера тактичного рівня та погони молодшого лейтенанта. Хочу побажати вам кар’єрного росту, стати справжніми лідерами у своїх військових колективах, – зазначив у звернені до випускників начальник ХНУПСу генерал-майор Олександр Турінський.
![У Харкові випустили перших річних лейтенантів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgrrDBip43hJ5idAPAN8UqVn2n9g8i3r_2eTSaralq9AGZGZr4kQ60R1jGaGGpayheXHXJLk9QLQM9EkMKij9FP0f3_ZMSpFD_h3x6IodR1WqJISTkQZCqWSOsqG-NjXRKVISjUF02FxkQ/s1600/5-5-1.jpg)
Нагадаємо, що вперше започаткували такий курс ще в 2018 році у Національні академії сухопутних військ. У 2019-му році пілотний проєкт з підготовки офіцерів на 12-місячних лідерських курсах, на базі здобутої раніше вищої освіти для громадян віком до 30 років, продовжили та поширили вже на чотири військові виші. Набирають і цьогоріч.
![У Харкові випустили перших річних лейтенантів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgeew47RiUQsIKq6lNAHVXwVmCsmxrVLqSgg2HZYHbp1r6n0A1HrNFqLjcmCf1-HV_QGxmIAFCtnRLk3ea0OWOUhtEMV8JrWktKYKrFVctlVdbzdcjKFk87R4B7T3ImpvCinQDF74U4Y6o/s1600/8-2-2.jpg)
Слід зазначити, що на навчання на курси лідерства можуть зараховувати строковиків, військовослужбовців-контрактників та цивільну молодь, які мають вищу освіту рівня не нижче «бакалавр» й придатні за станом здоров’я для проходження військової служби.
Основна мета проєкту – апробація нових програм професійної підготовки офіцерського складу та шляхів комплектації первинних офіцерських посад у стислі терміни. Наявність вищої освіти значно скорочує час підготовки офіцерів – лідерський курс тактичного рівня включає первинну та базову загальновійськову підготовку, а також фахову складову.
![У Харкові випустили перших річних лейтенантів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIacbX1dvEnhQgDseoxj7t9pfON1Q5aE4g3_pra1exr0CLS2_3qoTHDo-J64vpbp02Kin78ZvHHldwKASK3HwPv5hr6Ifmy2_3IeBr860sFzHOoj4SDHngbAad7l5C9JhBh40fNklAmNw/s1600/9-2-1.jpg)