Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 16 вересня 2020 р.

Авіація НАТО, британський десант під Миколаєвом і прем'єра новітніх ракетних комплексів – це «Об'єднані зусилля 2020»

16.09.20
Об'єднані зусилля 2020

Американські та британські військово-транспортні літаки C-130 Hercules другий день поспіль здійснюють польоти вглиб української території, у Старконі конвертоплани V-22 Osprey, а над Чорним морем кружляють повітряні заправники і розвідники НАТО...

Триває підготовка підрозділів союзників до проведення масштабних багатонаціональних навчань «Об'єднані зусилля - 2020», які завтра відкриє президент Володимир Зеленський.

За інформацією «Думская», вчора вдень два британських «Геркулеси», вилетівши з авіабази «Нортон» поблизу Оксфорда, здійснили рейд над усією Європою, увійшли в повітряний простір України і, знизившись в районі Дніпро-Бузького лиману, що під Миколаєвом, здійснили виброску підрозділів британського спецназу, після чого без посадки пішли назад.

Об'єднані зусилля 2020

Сьогодні ситуація повторилася. Пара С-130 з бортовими номерами ZH-872 і ZH-877 знову знаходилась у районі Миколаєва. Над Чорним морем, у 50 кілометрах від Одеси, баражує британський літак-заправник, що злетів вранці з грецької авіабази Суду, що на Кіпрі.

Об'єднані зусилля 2020

Трохи раніше західний кордон нашої країни перетнула пара американських «Геркулес» і десантні конвертоплани V-22 «Оспрей», які сіли на військовому аеродромі в Старокостянтинові.

У заяві українського Генерального штабу йдеться, що стратегічні командно-штабні навчання (СКШН) «Об'єднані зусилля - 2020» за своїм розмахом, складу сил і засобів та залученням партнерів є унікальними.

Зокрема планується участь у навчаннях розвідувальної, винищувальної і бомбардувальної авіації країн-членів Альянсу, спільне застосування сил спеціальних операцій і десантно-штурмових підрозділів у різних умовах обстановки. Буде здійснюватися отримання, обробка і передача інформації від партнерів в інтересах вогневого ураження. Також задіюватимуть прийняту на озброєння ЗС України автоматизовану систему управління.

Об'єднані зусилля 2020

Планується масоване застосування частин і підрозділів ракетних військ і артилерії в комплексі з авіацією Повітряних Сил і зенітними ракетними військами.

«До навчання залучено органи військового управління Збройних Сил України та інших складових сил оборони, військові частини і підрозділи. Зокрема, в рамках СКШН «Об'єднані зусилля - 2020» пройдуть навчання «Спільні зусилля» за участю військовослужбовців збройних сил Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, а в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині пройдуть міжнародні навчання «Рапід Трайдент - 2020» за участю військовослужбовців 15 країн-партнерів».

Всього в навчаннях «Об'єднані зусилля-2020» візьмуть участь близько 12 тисяч військовослужбовців, з них в 8000 – безпосередньо на полігонах під час практичної фази навчань. Планується залучити до п'ятдесяти одиниць артилерійських систем, близько 80 танків і 450 бойових броньованих машин, а також бойові кораблі, армійську авіацію і Повітряні Сили.

Серед іншого будуть залучатися і зразки техніки, які недавно прийняті на озброєння Збройних Сил України, зокрема, новітні ракетні комплекси «Нептун», «Вільха» і безпілотні літальні комплекси BAYRAKTAR.

Фото Сергія Смоленцева