Авіація НАТО, британський десант під Миколаєвом і прем'єра новітніх ракетних комплексів – це «Об'єднані зусилля 2020»

Об'єднані зусилля 2020

Американські та британські військово-транспортні літаки C-130 Hercules другий день поспіль здійснюють польоти вглиб української території, у Старконі конвертоплани V-22 Osprey, а над Чорним морем кружляють повітряні заправники і розвідники НАТО...

Триває підготовка підрозділів союзників до проведення масштабних багатонаціональних навчань «Об'єднані зусилля - 2020», які завтра відкриє президент Володимир Зеленський.

За інформацією «Думская», вчора вдень два британських «Геркулеси», вилетівши з авіабази «Нортон» поблизу Оксфорда, здійснили рейд над усією Європою, увійшли в повітряний простір України і, знизившись в районі Дніпро-Бузького лиману, що під Миколаєвом, здійснили виброску підрозділів британського спецназу, після чого без посадки пішли назад.

Об'єднані зусилля 2020

Сьогодні ситуація повторилася. Пара С-130 з бортовими номерами ZH-872 і ZH-877 знову знаходилась у районі Миколаєва. Над Чорним морем, у 50 кілометрах від Одеси, баражує британський літак-заправник, що злетів вранці з грецької авіабази Суду, що на Кіпрі.

Об'єднані зусилля 2020

Трохи раніше західний кордон нашої країни перетнула пара американських «Геркулес» і десантні конвертоплани V-22 «Оспрей», які сіли на військовому аеродромі в Старокостянтинові.

У заяві українського Генерального штабу йдеться, що стратегічні командно-штабні навчання (СКШН) «Об'єднані зусилля - 2020» за своїм розмахом, складу сил і засобів та залученням партнерів є унікальними.

Зокрема планується участь у навчаннях розвідувальної, винищувальної і бомбардувальної авіації країн-членів Альянсу, спільне застосування сил спеціальних операцій і десантно-штурмових підрозділів у різних умовах обстановки. Буде здійснюватися отримання, обробка і передача інформації від партнерів в інтересах вогневого ураження. Також задіюватимуть прийняту на озброєння ЗС України автоматизовану систему управління.

Об'єднані зусилля 2020

Планується масоване застосування частин і підрозділів ракетних військ і артилерії в комплексі з авіацією Повітряних Сил і зенітними ракетними військами.

«До навчання залучено органи військового управління Збройних Сил України та інших складових сил оборони, військові частини і підрозділи. Зокрема, в рамках СКШН «Об'єднані зусилля - 2020» пройдуть навчання «Спільні зусилля» за участю військовослужбовців збройних сил Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, а в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині пройдуть міжнародні навчання «Рапід Трайдент - 2020» за участю військовослужбовців 15 країн-партнерів».

Всього в навчаннях «Об'єднані зусилля-2020» візьмуть участь близько 12 тисяч військовослужбовців, з них в 8000 – безпосередньо на полігонах під час практичної фази навчань. Планується залучити до п'ятдесяти одиниць артилерійських систем, близько 80 танків і 450 бойових броньованих машин, а також бойові кораблі, армійську авіацію і Повітряні Сили.

Серед іншого будуть залучатися і зразки техніки, які недавно прийняті на озброєння Збройних Сил України, зокрема, новітні ракетні комплекси «Нептун», «Вільха» і безпілотні літальні комплекси BAYRAKTAR.

Фото Сергія Смоленцева