Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 12 листопада 2020 р.

За хабарі змінював техумови на військову символіку – затримано полковника, начальника відділу ГУ РСМЗ

Автор: Андрій Шинко
За хабарі змінював техумови на військову символіку – затримано  полковника, начальника відділу ГУ РСМЗ

Прокуратурою затримано начальника відділу Головного управління розвитку речового майна (ГУРСМЗ) ЗС України під час одержання частини неправомірної вигоди в розмірі 100 тис. грн.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону. При цьому прізвище офіцера не повідомлялось, проте пізніше стало відомо, що це полковник Ігорь Непота.

Установлено, що полковник вимагав у засновника суб’єкта господарської діяльності неправомірну вигоду у розмірі 400 тис. гривень (10% від суми договору) за внесення змін до технічних умов елементів військової символіки ЗСУ (щодо сплаву металу, з якого виготовляються беретні знаки). Що дасть одному з підприємств (яке має відповідну технологію та запас матеріалів) перевагу в державній закупівлі, очікувана вартість якої складає 4 млн грн.

Посадовець також «шантажував підприємця, що, у разі зволікання з передачею хабара, він прийме рішення на користь конкурентів».

12 листопада 2020 року полковник у власному кабінеті одержав частину хабара в розмірі 100 тисяч гривень, та був затриманий Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Центрального регіону в порядку ст. 208 КПК України.

За хабарі змінював техумови на військову символіку – затримано  полковника, начальника відділу ГУ РСМЗ

Затримання відбулось за оперативного супроводження Департаменту військової контррозвідки СБ України. Досудове розслідування у вказаному провадженні здійснюється слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві. На даний час проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, направлені на встановлення всіх осіб, причетних до вчинення вказаного злочину.

За хабарі змінював техумови на військову символіку – затримано  полковника, начальника відділу ГУ РСМЗ

Нагадаємо, що саме ГУ РСМЗ ініціювало зміни написів на нагрудних нашивках на чорний колір, що м'яко кажучи, не викликало особливого ентузіазму у військових, які купляють ці елементи форми за свої кошти. Після чого полковник Ігор Непота – начальник відділу розробки та впровадження військової символіки ГУ РСМЗ пообіцяв, що їх видадуть.

Тим сами наказом, що й «чорні нитки», в ЗСУ були введенні золоті погони.