![Верховна Рада затвердила нову відстрочку від призову](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsIDi6gp3cBOzFJXd6cdGnJY8PEjGtjOq3JDAZSWUtCK7-h9xqKlqh1Wo_TLuk_0uplVbHWc55vJ8rdcnMG_vL-gqDfRZsr3AiuIh7cOCYhc12FU-MzTzgpCaBH3wZs4Xr5Z3IN3rFvEQ/s0/578.jpg)
Зокрема змінено статтю 17 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». Далі за процедурою закон мають підписати Голова Верховної Ради і Президенту України.
Схваленим законопроєктом передбачено надання права на відстрочку від призову на строкову військову службу особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту на весь час їх служби в органах Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що призов на строкову військову службу осіб рядового і начальницького складу, які проходять службу цивільного захисту, ускладнює виконання органами та підрозділами ДСНС як складової частини сектору безпеки і оборони України завдань за призначенням.
![Верховна Рада затвердила нову відстрочку від призову](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj81GP45L0Zkb6EqOCLAgcL6sYQXF1A_yNNWHgjXo4MgnK1HkXUQ0uoFiDJbGrj0RtSl9tElI6c7cMwjWLM8UWh9JKsleU6xzi-xF_II3_SV8pywhcLHSHkda4ywCuvHg1WN7SYm00jOpg/s1600/dsc_1212_f8942.jpg)
Нагадаємо, що призову на строкову відлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку – а ті хто служить у ДСНС її не мали.
Новим законом абзац восьмий частини тринадцятої статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» доповнюється такими словами:
13. Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:
…
поліцейським та особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту – на весь період їх служби
Зауважимо, що необхідність у наданні відстрочок поліцейським та пожежним з'явилась після того як до цих служб дозволили брати тих хто не служив в армії.