Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 10 грудня 2020 р.

Міноборони розповіло про виконання контрактів ДОЗ

152-мм снаряди

Міністерством оборони закуплено і вже отримано 152-мм снаряди до гармат-гаубиць Д-20, заключено контракти на постачання 120-мм мінометів та ЛПРК «Корсар»...

Про те, які ще контракти укладені та чи є проблеми, Міноборони розповіло сьогодні, 10 грудня, у матеріалі «Міноборони спростовує поширені фейки щодо виконання Державного оборонного замовлення», який було оприлюднено у на офіційному сайті відомства.

«Чому в 2019 році невиконання державного оборонного замовлення – 42%, в 2020 році – не виконано, а в наступному році – зменшення бюджету Міністерства оборони України на ЗС України?»

У 2019 році Державне оборонне замовлення (ДОЗ) Міністерством оборони України виконано на 99% (з вини підприємств не було виконано умови двох контрактів). У 2020 році стан виконання ДОЗ наразі складає 94%. Залишилося здійснити доавансування та розрахунок за поставлену продукцію. На 2021 році доведені показники фінансування на рівні 2020 року.

«Чому укладання контрактів на постачання 152-мм пострілів до Д-20 почалось у серпні, але досі не поставлені?»

Контракт на постачання 152-мм пострілів до Д-20 був укладений у серпні цього року та виконаний у жовтні місяці. Постачання виконано у повному обсязі. Боєприпаси знаходяться на арсеналах, базах і складах.

«Чому не укладені контракти на постачання 30-мм ВОГ-17, 7,62-мм холостих патронів?»

Контракти укладені, проведена технічна інспекція на підприємствах виробників, постачання здійснюється відповідно до графіків.

«Чому не укладені контракти на постачання 120-мм мінометів?»

Контракт укладений, постачання здійснюється відповідно до графіку згідно з умовами контракту.

«Чому укладання контрактів на ЛПРК «Корсар» почалось у серпні, але комплекси досі не поставлені у війська?

У зв’язку з проведенням доробки ЛПРК «Корсар», а саме включенням в комплект телевізійного прицілу, контракт був підписаний після комплексу випробувань. На даний час здійснюється виробництво.

«Чому не поставлені 42 одиниці БМП-2, контракти не укладені?»

Пропозиції, які надавалися компаніями щодо постачання БМП-2, не відповідали технічним вимогам Міноборони до них. Оборонне відомство не здійснює закупівлю зразків озброєння в незадовільному технічному стані.

«Чому не закуповуємо Archer, замість цього розраховуємо на грецького виробника, який тільки завершив випробування?»

Оборонним замовленням передбачено закупівлю продукції компанії Thermal Vision Technologies в рамках укладених державних контрактів.

«Протягом 2-3 років Збройні Сили залишаться без зброї (стосовно комплексів «Нептун», «Вільха», «Вільха-М»)»

23 серпня поточного року береговий ракетний комплекс «Нептун» прийнятий на озброєння та проводиться робота щодо підготовки серійного виробництва у 2021 році в рамках державного контракту. Закупівля комплексу «Вільха» здійснюється без зривів. Завершення розроблення та закупівлю комплексу «Вільха-М» сплановано на 2021 рік.

«Якщо Міністерство оборони України і Генеральний штаб не закуплять за державними гарантіями ОВТ – 10 млрд грн згорять»

Не згорять у разі прийняття Урядом Програми підвищення обороноздатності Збройних Сил України у 2020 році.

Закупівля за державними гарантіями передбачає отримання кредитних коштів, повернення яких з відсотками гарантує держава в наступні роки.Механізм закупівлі за державними гарантіями передбачає розроблення низки нормативно-правових актів щодо включення до Програми підвищення обороноздатності ЗС України у 2020 році, включення до основних показників державного оборонного замовлення, визначення умов надання державних гарантій тощо.

Міністерством оборони України розроблені всі необхідні проєкти нормативно-правових актів. Програма затверджена 5 листопада 2020 року, заходи включені до оборонного замовлення.

Замість закупівлі «Богдани» та розвитку вітчизняних підприємств, на залишки коштів в державі закуповуємо закордонні «Дани».

Між Міноборони України та приватним акціонерним товариством «Краматорський завод важкого верстатобудування» укладено державний контракт та сплачено аванс на виконання дослідно-конструкторської роботи. Проте, на сьогоднішній день, визначені умовами державного контракту роботи підприємством не виконані. Завдяки діям Міністерства оборони України вирішено питання щодо продовження виконання робіт, які були заблоковані у 2018 році.

Зазначається, що Міноборони продовжує роботу щодо пошуку можливостей забезпечення Збройних Сил сучасними самохідними гаубицями.

Також у Міноборони наголосили, що окремі політики, журналісти, громадські діячі дозволяють собі перекручення і довільне тлумачення фактів, тому що питання закупівель для оборонного сектора, у тому числі за ДОЗ, в інтересах конкретних політико-фінансових груп.