Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 10 грудня 2020 р.

Вартість САУ «Дана» для України 1,5 млн дол – Excalibur Army

Вартість САУ Дана для України 1,5 млн дол – Excalibur Army

Як відомо, Міноборони пропонує закупити 26 чеських САУ Dana М2. До сьогодні називали різну вартість однієї САУ, насправді ж, за інформацією продавця – компанії Excalibur Army, кожна гаубиця Україні коштуватиме біля 1,5 млн дол.

Нагадаємо, що про плани закупівлі чеських 152-мм самохідних гаубиць «ДАНА-М2» та польських 155-мм САУ Krab на початку листопада повідомив начальник ракетних військ та артилерії − начальник управління РВіА Командування підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Андрій Маліновський.

152-мм самохідну гаубицю Dana M2 хочуть закупити для заміни причіпних гармат типу Д-20, у майбутньому розглядаючі її модернізацію із заміною калібру на 155-мм. Причому намагаються це зробити ще з 2018 року, коли планували укласти контракт на 66 чеськиї гаубиць.

«Вибір також обумовлений максимальним наближенням до вітчизняної системи логістичного забезпечення Збройних Сил [чеська САУ може використовувати постріли для гаубиць Д-20 та САУ 2С3 «Акація»], можливістю запозичення технологій для вітчизняних підприємств та подальшого переходу зі 152-го на 155-й калібр стандарту НАТО», – наголошують у Міноборони.

Також, за словами, заступника міністра оборони Олександра Миронюка в міністерстві розраховують на подальшу локалізацію виробництва чеських САУ на території України.

І якщо раніше, журналістом Юрієм Бутусовим називалася вартість однієї САУ близько 900 тис. дол., народним депутатом Михайлом Забродським – близько 1,29 млн євро, а інформагенція Міноборони обмежилась інформацією, що вартість не змінилась з 2018 року, попри зменшення потенційного замовлення до 26 одиниць, то тепер є офіційне підтвердження ціни артсистеми.

Так, при загальній вартості контракту на 26 самохідних гаубиць, із супутніми послугами, у 40,3 млн доларів, вартість однієї САУ для України складає 1,465 мільйонів доларів, повідомляє Defense Express з посиланням на представників компанії Excalibur Army та наводить фотокопію калькуляції до контракту 2018 року, зауважуючи, що вартість не змінилась і в 2020-му.

Вартість САУ Дана для України 1,5 млн дол – Excalibur Army

Також повідомляється, що Dana-M2 це глибока модернізація прийнятої на озброєння в 1977 році САУ Dana ShKH vz. 77, в якій замінено понад 80% складових частин.