Кабмін розблокував виконання держоборонзамовлення

Три дивізіони Нептунів сформують до 2025 року

Кабінет Міністрів на вимогу виробників озброєння вніс зміни до своєї постанови №1198 від 2 грудня 2020р., якими розблокував безперебійне фінансування державних оборонних витрат.

Про це повідомляє інформаційний портал Obozrevatel.

Документом заборонялася передоплата за товари і послуги, придбані за рахунок бюджетних коштів, крім товарів, призначених для протидії Covid-19. Це фактично унеможливлювало фінансування замовлень на виготовлення військової техніки і озброєння, а також проведення дослідно-конструкторських робіт в цій сфері. Зокрема під загрозою зриву опинилися виробництво і постачання в інтересах Збройних Сил протикорабельних комплексів «Нептун».

У зв'язку з цим Андрій Сенченко, Голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України, терміново звернувся до Кабміну, СБУ, РНБО і Офісу Генпрокурора з вимогою невідкладно внести до Постанови зміни, які забезпечили б безперебійне фінансування оборонних витрат, і провести розслідування обставин, пов’язаних з підготовкою й ухваленням документу в такій редакції.

Під тиском із боку виробників озброєння Кабміном внесено зміни до пункту 3 скандальної постанови і вирішено доповнити його словами і цифрами:

Для задоволення потреб національної безпеки й оборони відповідно до основних показників державного оборонного замовлення на 2020-2022 роки, а саме закупівлі безпілотних авіаційних комплексів, бойових кораблів, високоточного ракетного, ракетно-реактивного і артилерійського озброєння, ракет та боєприпасів, зокрема підготовки та освоєння виробництва крилатих ракет, літаків для потреб Збройних Сил, озброєння, військової і спеціальної техніки за міжнародними домовленостями (угодами, контрактами), у тому числі укладеними із спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі, а саме Агенцією НАТО з підтримки та постачання (NATO Support and Procurement Agency)