Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 23 грудня 2020 р.

Кабмін розблокував виконання держоборонзамовлення

Три дивізіони Нептунів сформують до 2025 року

Кабінет Міністрів на вимогу виробників озброєння вніс зміни до своєї постанови №1198 від 2 грудня 2020р., якими розблокував безперебійне фінансування державних оборонних витрат.

Про це повідомляє інформаційний портал Obozrevatel.

Документом заборонялася передоплата за товари і послуги, придбані за рахунок бюджетних коштів, крім товарів, призначених для протидії Covid-19. Це фактично унеможливлювало фінансування замовлень на виготовлення військової техніки і озброєння, а також проведення дослідно-конструкторських робіт в цій сфері. Зокрема під загрозою зриву опинилися виробництво і постачання в інтересах Збройних Сил протикорабельних комплексів «Нептун».

У зв'язку з цим Андрій Сенченко, Голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України, терміново звернувся до Кабміну, СБУ, РНБО і Офісу Генпрокурора з вимогою невідкладно внести до Постанови зміни, які забезпечили б безперебійне фінансування оборонних витрат, і провести розслідування обставин, пов’язаних з підготовкою й ухваленням документу в такій редакції.

Під тиском із боку виробників озброєння Кабміном внесено зміни до пункту 3 скандальної постанови і вирішено доповнити його словами і цифрами:

Для задоволення потреб національної безпеки й оборони відповідно до основних показників державного оборонного замовлення на 2020-2022 роки, а саме закупівлі безпілотних авіаційних комплексів, бойових кораблів, високоточного ракетного, ракетно-реактивного і артилерійського озброєння, ракет та боєприпасів, зокрема підготовки та освоєння виробництва крилатих ракет, літаків для потреб Збройних Сил, озброєння, військової і спеціальної техніки за міжнародними домовленостями (угодами, контрактами), у тому числі укладеними із спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі, а саме Агенцією НАТО з підтримки та постачання (NATO Support and Procurement Agency)