![опис фото](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjU2H_UqThu40ravW759intvtLWf8CeZ-NJAh77o2TLwccPF3H0ANlWqi-evm5bV0hOqd5QUNxDMt30w6PLko6rEEsYRuSj0J1gheO8mFAvEDXJf-QDyEF2Nj1-ywDhw4J4hunFuaj4Rvs/s0/384.webp)
На одному з військових полігонів тривають командно-штабні навчання за участю 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗС України, що має неофіційну назву «Едельвейс».
Кореспонденти АрміяInform дізнавались подробиці в учасників навчань.
— Нині завершується етап планування наступального бою й завтра діятиме практично. Війська відпрацюють те, що три доби планували: військовослужбовці удосконалюватимуть навички ведення наступальних дій, — розповів один з офіцерів бригади.
За його словами, підготовка й ведення бою на навчаннях наближені до стандартів НАТО.
— Для багатьох з нас це ще нова тема, але люди навчаються. Ми, як бригада, вже у 2019-му пройшли навчання процесу ухвалення рішень, взяли участь у міжнародних навчаннях на львівському полігоні, теж за стандартами Альянсу. Тобто основу маємо. Нині штаб бригади й підрозділи вдосконалюються. Звісно, є різниця у плануванні нашому й «натовському», – зазначив представник «Едельвейсу».
![Гірські штурмовики наступають по-натовськи](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj0pUkxAyoGZ954Xej-0k8JD5ql8j-Xu8cpVKDf1lXeI-d_4C3U6lXrzuWCbyb7u2MMo2OCo1TQYTATQD7OLIn39vCjuq4qugtQ74Q-CbzG3lRg7qVUON7a-NvZjtrMqTeHkG-RpC-_rC4/s1600/04-11.jpg)
Відмінності – у змісті документів, у плануванні й кількості кроків для організації бою.
— Також різниця у тім, що штаб постійно обговорює на брифінгах свої напрацювання – після аналізу завдання й вироблення варіантів дій. І тільки після цього затверджують варіанти дій, відпрацьовують бойовий наказ. Тобто це передбачає постійну тісну співпрацю між посадовими особами штабу бригади, – підкреслив офіцер.
![Гірські штурмовики наступають по-натовськи](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjqKpxLwzyM9-fF6v0BAnPTmFsKFVyUP4wJMEm_FkVs-V4EmCHRKeU6e8ZVj2Sg3glQTBCedZbIR8MKjA5xphUNxoeqZRjwB5ikiaKXKVCW0UH_qXBI8C16dmvx57aTJNAceZJvwrh93Vw/s1600/02-14.jpg)
Розпочалися навчання з отримання завдання на приведення бригади у бойову готовність та доукомплектування.
— Перший – мобілізаційний етап. Далі отримали бойове розпорядження на підготовку наступального бою з висуванням з глибини. Завершується штабна фаза проведенням взаємодії – це фінальний етап планування. Тобто в цей час бойовий наказ слід відпрацювати, довести до підрозділів. А штаб бригади й командири мають провести взаємодію на великомасштабній карті, – прокоментував співрозмовник.
Він додав, що навчання дають можливість вдосконалити навички: штабу бригади – у плануванні, командирам – в управлінні.