Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 25 квітня 2021 р.

Українські проєкти зенітних ракетних комплексів

ЗРК Кільчень

Про стан протиповітряної оборони України, чи будемо ми закуповувати американські ЗРК Patriot, а також про українські проєкти ЗРК із дальністю ураження цілей у 30, 100 і 280 км, які розробили два державні оборонні підприємства.

Розповідає програма Security talks з Валентином Бадраком на каналі «Апостроф TV».

  • 00:00 – Які засоби ППО використовує Україна?
  • 04:47 – Про С-200 та катастрофу Ту-154 над Чорним морем
  • 16:50 – Чи будемо ми закуповувати ЗРК Patriot?
  • 20:00 – Чи може Україна створити нові ЗРК?
  • 31:00 – «Армійська» ППО, що дісталась Україні після розпаду СРСР
  • 33:43 – Скільки потрібно грошей, щоб створити «повітряний щит» для України?

Щодо українських проєктів зенітних ракетних комплексів то йдеться про готові проєкти від КБ «Луч», про який вже розповідали раніше. А основі комплексу зенітна ракета Р-10-ОФ, що оснащується 130-мм осколково-фугасною бойовою частиною з ударним ядром та безконтактним підривачем. Швидкість ракети, що оснащена двома двигунами, складає 750 м/с.

Друге підприємство, що має готовий проєкт ЗРК – це КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля». Йдеться про ЗРК «Кільчень». Багатоканальна система оснащується високоманевреними універсальними зенітними ракетами з дальністю ураження майже 300 км, що здатні вражати як аеродинамічні цілі (літаки, гелікоптери, крилаті та авіаційні ракети) так і балістичні ракети.

ЗРК Кільчень