Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 20 червня 2021 р.

ВМСУ купують два британські тральщики

ВМСУ купують два британські тральщики

ВМСУ отримають від Великобританії два тральщики. Спеціально для підписання договору про їх постачання 21 червня в Одесу приїде Президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє одеське видання «Думская».

За інформацією видання, мова йде про закупівлю тральщиків типу Sandown, які були побудовані на початку 90-х років минулого століття. Всього до складу Королівського флоту було введено 15 тральщиків цього типу, проте в 2000-х три кораблі передали Естонії, а ще три Саудівській Аравії. Таким чином зараз HMS мають дев'ять кораблів цього типу, два з яких передадуть Військово-Морським Силам України.

Тральщики мають довжину 53 метри, ширину 11 і осадку 2,3 метра. Пара дизелів по 1523 к.с. розганяють корабель до 13 вузлів. Є також електродвигун для безшумного ходу. Тральщики озброєні 30-мм гарматою Mark 44 Bushmaster II, трьома шестиствольними 7,62-мм кулеметами «Мініган» і парою кулеметів загального призначення.

Також на кораблях встановлені радари та системи пошуку мін, включаючи потужний гідролокатор. Можливо кораблі будуть модернізовані більш сучасними системами.

Зауважимо, що після окупації Криму, з мінно-тральних кораблів у складі ВМС України залишився лише рейдовий тральщик «Генічеськ» (M360) проєкту 1258Е, що був побудований у 1984 році. В окупованому Російською Федерацією Криму залишились два морські тральщики проєкту 266М – «Чернігів» (U310) і «Черкаси» (U311), 1974 і 1977 років побудови.

ВМСУ купують два британські тральщики

Нагадаємо, що у жовтні 2020 року у Лондоні було підписано Меморандум про наміри між Міністерствами оборони України і Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо співробітництва з розвитку ВМС України, який передбачає залучення коштів Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.ВМСУ купують два британські тральщики