Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 27 липня 2021 р.

Добровольцями терооборони зможуть стати іноземці

Добровольцями терооборони зможуть стати іноземці

Іноземці та особи без громадянства зможуть стати добровольцями Сил територіальної оборони Збройних Сил України, – закон.

Таку можливість передбачає Закон «Про основи національного спротиву», що був прийнятий Верховною Радою 16 липня і наразі очікує підпису президента.

Зокрема підпункт 1 пункту 1 статті 1 закону передбачає, що іноземець чи особа без громадянства, який перебуває в Україні на законних підставах впродовж останніх п’яти років може бути на добровільній основі зарахований для проходження служби у складі добровольчого формування Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

Водночас наступний підпункт визначає, що добровольче формування територіальної громади – це воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної громади, який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань тероборони в межах території відповідної територіальної громади.

Порядок комплектування добровольчих формувань територіальних громад на добровільній основі ще має затвердити Кабінет Міністрів України.

Нагадаємо, що для повноцінної організації територіальної оборони, закон вимагає від Кабінету Міністрів України, міністерств та відомств прийняття понад 20 підзаконних актів. Перелік яких ви можете побачити тут »»