ДП «Антонов» через суд стягнуло з ХДАВП 12 млн грн

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП)

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП) згідно з рішенням Господарського суду Харківської області має виплатити майже 12 млн грн боргу ДП «Антонов».

Відповідне рішення у межах справи про банкрутство ХДАВП ухвалене 17 серпня.

Зокрема ХДАВП (раніше Харківський авіазавод або ХАЗ) має повернути Державному підприємству «Антонов» 10 мільйонів гривень, які отримало у вигляді безвідсоткової поворотної фінансової допомоги у квітні 2017 року та мало повернути до 31 липня того ж року.

Крім того, суд постановив стягнути з Харківського державного авіаційного виробничого підприємства на користь ДП «Антонов» 3% річних у розмірі 723 287, 67 грн, інфляційні нарахування у розмірі 1 078 594, 24 грн та судовий збір у розмірі 177 028, 22 грн.Нагадаємо, ХДАВП, що входить до складу Укроборонпрому та перебуває у стані банкрутства, серійно не випускає літаки вже близько 10 років й за цей період накопичило величезні борги (сукупно близько 3,9 млрд грн), як перед державою та комерційними структурами, так і перед власними працівниками (борги по зарплаті – понад 250 млн гривень).

19 квітня 2021 року завод отримав нового керівника. Ним став ексочільник ДП «Антонов» та ексочільник самого ХДАВП Олександр Кривоконь. Поштовхом до зміни гендиректора стало загострення кризової ситуації, внаслідок чого працівники вийшли з протестом на вулицю.

З огляду на загострення соціальної ситуації на ХДАВП, Укроборонпрому довелось терміново допомагати підприємству фінансово – були знайдені кошти, щоб хоча б частково погасити заборгованість із заробітної плати перед працівниками. Мова йде про надання займу у 9 млн грн на погашення заборгованості за квітень-травень 2020 року.

Однією з основних проблем заводу є відсутність твердих замовлень на літаки Ан-74, Ан-140 як від державних, так і іноземних замовників. До того ж у жовтні 2022 року буде припинено мораторій на ліквідацію в процедурі банкрутства і підприємство, у разі відсутності дієвих кроків органів державного управління, буде ліквідовано шляхом розпродажу його частинами.

Наразі підприємством розроблена програма антикризових заходів. Зокрема на заводі покладають надії й на Міноборони, адже Ан-74 включений у Державну цільову оборонну програму розвитку озброєння. Стверджується, що Міноборони зацікавлено у придбанні чотирьох Ан-74 у патрульній версії для ВМС України та ще 4 транспортних літаків.

Також у липні Олександр Кривоконь повідомив про підписання з Укроборонпромом і авіакомпанією «Мотор Січ» договору про завершення будівництва і передачу в лізинг двох літаків Ан-140. Це за його словами дозволить виплатити частину боргів заробітної плати.

«Починаючи з квітня ми виплатили заробітну плату за три місяці. Частина – за допомогою Укроборонпрому, а вже за травень цього року – зі своїх коштів. Загалом виплачено вже 15 млн грн. Поступово виплатимо всі борги», – повідомив Олександр Кривоконь на початку липня.