Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 20 вересня 2021 р.

Укроборонпром посилює бойову частину ракети «Нептун»

Укроборонпром посилює бойову частину протикорабельних ракет Нептун

ДП «Спецоборонмаш», що входить до складу Укроборонпрому, впровадило нову прогресивну технологію спорядження бойових частин Б-360 крилатих протикорабельних ракет «Нептун».

Технологія вакуумно-кускового заливання забезпечує максимально щільне наповнення бойової частини (БЧ) ракети вибуховою речовиною, завдяки чому вражаюча дія боєприпасу значно посилюється, повідомили у державному оборонному концерні.

Зазначається, що метод підходить для спорядження різних боєприпасів, що надає підприємству технічні можливості налагодити серійний випуск бойових частин для ракет «Вільха» та «Нептун», авіаційних бомб тощо, а також створити замкнутий цикл виробництва боєприпасів та їхніх елементів у рамках кооперації підприємств боєприпасної галузі Укроборонпрому.

Укроборонпром посилює бойову частину протикорабельних ракет Нептун

«Однією з ключових умов успішного створення в Україні боєприпасного виробництва є серійне виготовлення окремих компонентів і якісне спорядження бойових частин вибуховими речовинами, – розповів директор Спецоборонмашу Микита Самокіш. – З метою впровадження методу вакуумно-кускового заливання за підтримки держави та концерну для Спецоборонмашу придбали нове обладнання. Це значно підвищує ефективність роботи підприємства, яке працює на зміцнення обороноздатності України».

Зауважимо, що у липні цього року вже повідомлялось, що Філія № 1 Держпідприємства «Спецоборонмаш» успішно освоїла технологію спорядження 155-мм снарядів методом вакуумного заливання, що також дозволило посилити вражаючу дію снарядів.

Укроборонпром посилює вражаючу дію 155-мм снарядів

Нагадаємо, що у 2019 році на озброєння ЗСУ були прийняті ручні термобаричні гранати РГТ-27С та РГТ-27С2 виробництва державного підприємства «Спецоборонмаш» (раніше ДП «Машинобудівна фірма «Артем»). Під час вибуху граната на чотири секунди створює вогняну хмару об‘ємом 13 м3, де температура сягає 2500-3000°C, що дозволяє не лише знищувати живу силу, але і виводити з ладу легкоброньовану техніку.