Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 20 вересня 2021 р.

Слуги зірвали засідання ТСК по справі «вагнерівців» під час свідчень ексначальника ГУР Василя Бурби

вагнерівців

Коли Василь Бурба почав говорити про те, хто і за яких обставин дав команду перенести спецоперацію, голова комісії «слуга народу» Мар'яна Безугла терміново оголосила перерву до завтра. Засідання з Бурбою переносять вже вчетверте.

Про це повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко.

«Очевидно, що його свідчення дещо не сходяться з тим польотом фантазії, який озвучують спікери «зеленої влади» прикриваючи справжніх зрадників у вищих ешелонах влади. Ця ситуація ще раз підтверджує, що псевдо-ТСК від «слуг» має на меті зірвати, а не провести чесне розслідування справи. Має бути створена нормальна ТСК з залученням всіх проукраїнських опозиційних сил, присвячена саме справі «вагнерівців». Інакше на чесність в розслідуванні справи розраховувати не варто. Ми маємо дізнатись правду і покарати зрадників! На яких би посадах в ОП вони зараз не були», – написав нардеп на своєму telegram-каналі.

Нагадаємо, що після першого засідання тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо «вагнерівців», її очільниця Мар’яна Безугла розповіла, що це була не спецоперація, а «спецзахід», який п’ятий президент Петро Порошенко не міг санкціонувати, оскільки його планували у липні 2020 року.

«У липні до ГУР звернулася СБУ щодо того, щоб спробувати витягти частину осіб [причетних до військових злочинів на Донбасі, зокрема збиття Боїнга МН-17 та Іл-76] з території РФ на територію України. Санкціонованої спецоперації щодо примусової посадки турецького літака з «вагнерівців» в Україні не було, був «спеціальний захід». Бойовиків планували затримати у Стамбулі у рамках міжнародно-правової операції», – сказала Безугла.

Вона наголосила, що це був суто український спеціальний захід без участі інших країн.

Водночас американський канал CNN з посиланням на трьох колишніх високопоставлених офіцерів української військової розвідки, 8 вересня повідомив, що операція з затримання «вагнерівців» відбувалася з відома та за підтримки Сполучених Штатів.