Зеленський призначив командувача Сил територіальної оборони

Зеленський призначив командувача Сил територіальної оборони

Президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Юрія Галушкіна першим командувачем нового роду сил Збройних Сил України – Сил територіальної оборони.

Нагадаємо, що сьогодні введено в дію Закон України «Про основи національного спротиву», відповідно до якого провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони України належить Силам територіальної оборони ЗС України.

Примітно, що першим президентським указом 2022 року став саме указ про призначення командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

Юрій Галушкін

Юрій Галушкін народився 26 червня 1971 року у м. Хорол Полтавської області.

З 1988 по 1992 роки навчався в Полтавському вищому зенітно-ракетному командному училищі.

У 2004 році закінчив Національну академію оборони України за спеціальністю «бойове застосування та управління діями підрозділів (частин, з'єднань) Сухопутних військ», де здобув кваліфікацію офіцера військового управління оперативно-тактичного рівня.

У 2001-2002 роках Юрій Галушкін був учасником міжнародної миротворчої операції в Косові (Союзна Республіка Югославія).

З 2014 року брав участь в антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил.

З червня 2014 року до січня 2015-го виконував обов’язки командувача Високомобільних десантних військ, які на той час входили до складу Сухопутних військ Збройних Сил України.

Після того як Високомобільні десантні війська стали окремим родом військ ЗСУ, Юрій Галушкін був призначений заступником командувача.

З грудня 2019 року він проходив службу на посаді головного інспектора Міністерства оборони України, а з середини 2020 року – заступника головного інспектора.

5 грудня 2020 року указом Президента України присвоєно звання бригадного генерала.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність військовій присязі бригадний генерал Юрій Галушкін нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів.