Україна виділила на оборону та безпеку майже трильйон гривень

Україна виділила на оборону та безпеку майже трильйон гривень

На сьогодні у державному бюджеті на 2022 рік на національну безпеку і оборону передбачено кошти у сумі 919,3 млрд грн і це більш ніж третина загального обсягу видатків бюджету.

Про це повідомляє офіційний вебпортал парламенту України.

Впродовж року видатки на національну безпеку та оборону вже збільшено у 3,4 рази проти обсягу видатків державного бюджету таку мету, визначеного Законом України від 02.12.2021 №1928-IX при затвердженні Державного бюджету України на 2022 рік. Але війна триває і держава буде змушена знову вишукувати кошти для військових потреб і обсяг збільшення визначатиметься тривалістю війни та періоду ведення бойових дій.

Так, нещодавно Президентом України підписано прийнятий 31 травня 2022 року Верховною Радою України Закон України за №2280-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», положеннями якого серед іншого збільшено видатки державного бюджету на реалізацію заходів щодо підвищення обороноздатності і безпеки держави загалом на 247,8 млрд грн, у тому числі для:

  • Міністерства оборони України — на 166,1 млрд грн;
  • Міністерства внутрішніх справ України — на 76,4 млрд грн;
  • Головного управління розвідки Міністерства оборони — на 0,9 млрд грн;
  • Служби безпеки України — на 2,8 млрд грн;
  • Управлінню державної охорони України — на 0,3 млрд грн;
  • Службі зовнішньої розвідки України — на 0,6 млрд грн;
  • Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України — на 0,5 млрд гривень.

Ці кошти після виконання всіх бюджетних формальностей невідкладно будуть направлені на поточні потреби вказаних органів державної влади і дозволять, насамперед, виплачувати у повному обсязі та своєчасно грошове забезпечення військовослужбовцям і придбавати необхідні техніку та обладнання.

Слід нагадати, що відповідно до Бюджетного кодексу України у 2022 році в умовах воєнного стану Уряд може приймати рішення за погодженням з Верховним Головнокомандувачем ЗСУ щодо скорочення видатків і кредитування державного бюджету та їх спрямування до резервного фонду державного бюджету з метою використання на потреби Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних та інших державних органів, залучених до виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, забезпечення недоторканності державного кордону та захисту держави або для здійснення згідно із законом заходів загальної мобілізації.

Так, з початку війни рішеннями Уряду з резервного фонду державного бюджету на забезпечення ключових потреб суб’єктів сектору національної безпеки і оборони вже спрямовано 291,3 млрд гривень.

Варто зазначити, що за ініціативи Президента України Володимира Зеленського засновано національний бренд «UNITED 24» для об’єднання зусиль міжнародних партнерів, донорів, благодійників щодо підтримки України в захисті її незалежності, територіальної цілісності та суверенітету, а також у повоєнному відновленні (Указ Президента України від 17.05.2022 р. № 344/2022 «Про невідкладні заходи щодо об’єднання зусиль для підтримки України»).

В рамках UNITED 24 створено «єдине вікно» для пожертв від благодійних організацій, міжнародних партнерів та громадян з метою підтримки України, насамперед, для надання допомоги Збройним Силам України.

За інформацією, розміщеною на сайті u24.gov.ua, за період з 5 травня по 15 червня на спеціальний рахунок Нацбанку України для збору коштів на підтримку Збройних Сил України надійшло 55,3 млн доларів, з яких використано 42,1 млн доларів на придбання шоломів, бронежилетів, спеціальної техніки, обмундирування та індивідуального речового майна.

За даними, опублікованими на офіційному сайті Національного Банку України, усього з дня відкриття спеціального рахунку на нього станом на 17.06.2022 р. вже перераховано 17,4 млрд грн (з яких 5,3 млрд грн у еквіваленті надійшло з-за кордону у іноземній валюті) і на потреби військових вже направлено понад 17,2 млрд гривень.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»