Великобританія передає Україні установки РСЗВ M270

Великобританія передає Україні установки РСЗВ M270

Сполучене Королівство відправить в Україну реактивні системи залпового вогню, щоб допомогти захиститися від Росії, заявив у середу міністр оборони Великобританії Бен Воллес.

«Британія надішле пускові установки M270, здатні вражати цілі на відстані до 80 кілометрів (49,7 милі), пропонуючи «значне підвищення спроможності українських сил», — йдеться у заяві британського міністерства закордонних справ, повідомляє CNN.

Цей крок був «тісно скоординований» із рішенням Сполучених Штатів надати Україні свою високомобільну артилерійську ракетну систему (HIMARS) — інший варіант тих реактивних систем залпового вогню, який подарує Великобританія, йдеться в заяві.

«Великобританія підтримує Україну і взяла на себе провідну роль у забезпеченні героїчних українських військ життєво важливою зброєю, яка їм потрібна для захисту своєї країни», — сказав Уоллес.

«У міру того, як змінюється тактика Росії, має змінюватись і наша підтримка України. Ці високоефективні реактивні системи залпового вогню дозволять нашим українським друзям краще захистити себе від жорстокого застосування Росією далекобійної артилерії, яку путінські сили без розбору застосовували для знищення міст», — додав він.

Британський уряд також заявив, що українські військові пройдуть у Великій Британії навчання, щоб можна було максимально збільшити ефективність застосування ракетних установок.

M270 MLRS (англ. M270 Multiple Launch Rocket System) — американська універсальна пускова установка, що використовується як РСЗВ та установка для запуску тактичних ракет ATACMS. Машина розміщена на гусеничній базі БМП «Бредлі».

Великобританія передає Україні установки РСЗВ M270

РСЗВ M270 призначена для знищення зосередження військ та бойової техніки, позицій ствольної та реактивної артилерії противника, засобів протиповітряної оборони, командних пунктів, вузлів зв'язку та інших площинних цілей.

Пускова установка MLRS модульного типу й не має постійних вмонтованих направляючих. У гнізді її броньованої коробчастої ферми розташовані два одноразових накладних транспортно-пускових контейнери, кожний із шести склопластикових трубчастих направляючих, які монтуються в два ряди. Стандартні ТПК важать 2270 кг і споряджаються ракетами на заводі-виробнику та герметизуються, що забезпечує збереження НКР без обслуговування протягом десяти років. Передстартове підготування ракет до стрільби практично не потрібне.

Великобританія передає Україні установки РСЗВ M270

Перезарядження пускової установки здійснюється за допомогою двох автономних зарядних механізмів (із електромеханічними приводами), монтованих на ПУ в коробчастій фермі над гніздами для ТПК. Операція здійснюється одним-двома номерами обслуги з використанням виносного пульта. При нульовому куті висхідні механізми заряджання за допомогою лебідок піднімають ТПК із землі вгору до упора і вводять його в гніздо коробчастої ферми.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»