Ленд-ліз не в пріоритеті, — Білий дім

Ленд-ліз не в приоритеті, — Білий дім

У Білому домі повідомили, що постачання озброєння Україні у рамках ленд-лізу не є пріоритетом для уряду США, адже наразі військова допомога надається за «більш вигідними» для України програмами.

«Наразі ми ставимо в пріоритет безпекову допомогу для України, за яку їм пізніше не потрібно буде повертати кошти», — повідомив посадовець Білого дому на запит Голосу Америки.

Він додав, що програма ленд-лізу передбачає повернення коштів за отриману техніку, тоді як інші програми, за якими США зараз постачають допомогу Україні, як то USAI (Ініціатива сприяння безпеці в Україні) та програма президентських повноважень (як правило вилучення озброєння з запасів Пентагону), не передбачають повернення коштів.

Останні передачі американського озброєння в Україну відбуваються за цими програмами. Наразі Адміністрація президента США використовує для них кошти, які виділив Конгрес Сполучених Штатів. Йдеться про пакет на суму в 40 мільярдів доларів, більша частина з якого закладена на військову допомогу та супутні витрати. Ці кошти потрібно витратити до кінця фіскального року в США, який припадає на кінець вересня.

Своєю чергою координатор Ради з нацбезпеки США і стратегічних комунікацій Джон Кірбі в інтервʼю Голосу Америки додав, що адміністрація все ще розглядає повноваження, які надає програма ленд-лізу.

Нагадаємо, закон про ленд-ліз, серед іншого, розширює повноваження президента США в угодах щодо постачання військової допомоги Україні. Фактично, дозволяє віддавати в борг або в лізинг військове обладнання за спрощеними процедурами експортного контролю.

Він дозволяє Білому дому надавати Україні зброю, техніку, боєприпаси та продукцію подвійного призначення за пришвидшеною процедурою, тобто не чекаючи на спеціальне виділення коштів для цього Конгресом США.

Востаннє програма ленд-лізу діяла під час Другої світової війни, коли американську військову допомогу постачали супротивникам нацистської Німеччини, насамперед Великій Британії та СРСР.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»