Міноборони вперше закупить активні навушники

Міноборони вперше закупить активні навушники

Міністерство оборони України вперше централізовано закупить для бійців Збройних Сил України активні армійські навушники, які є важливим елементом екіпіровки сучасного воїна.

Повідомила членкиня Громадської антикорупційної ради при Міноборони Дана Ярова.

«Продовжуємо забезпечувати ЗСУ усім необхідним. Цього разу Міноборони вперше закупить для наших бійців активні армійські навушники. Зараз у колегіальному органі з тилового забезпечення вивчаємо ТТХ, виробників і ціни. Звісно ж, вимогою до виробників буде сертифікація НАТО», — написала вона у дописі на фейсбуці.

«Вони захищають бійця від гучних вибухів, що в деяких випадках навіть дає можливість запобігти контузії. Це необхідний елемент екіпірування згідно зі стандартами НАТО. Централізовані закупівлі цього обладнання Міноборони проводитиме вперше. Важливий сам принцип: закупівлі диктуються не планом, а потребами реального бійця на фронті», — зазначила Дана Ярова.

Нагадаємо, що на початку жовтня Міністерство оборони повідомило про тестування військовослужбовцями ЗСУ семі моделей активних навушників різних виробників. Дві моделі отримали позитивний відгук і рекомендацію щодо постачання у ЗСУ.

Міноборони у взаємодії з ДП «Укрметртестстандарт» провело технічні вимірювання, зокрема були визначені найкращі показники акустичної ефективності та шумопоглинання. В результаті відомство затвердило зразок-еталон для навушників спеціальних.