ЗСУ отримали 30 тисяч кулеметів «Максим»

Максим ЗСУ

Понад тридцять тисяч кулеметів системи Максима українська армія зняла зі зберігання на початку повномасштабного вторгнення. Використовуються вони й для збиття «шахедів».

Про це повідомила пресслужба Сил територіальної оборони, де станкові кулемети 56П421 «Максим» були штатною зброєю у кулеметних взводах рот вогневої підтримки бригад з моменту їх створення у 2018 році.

Кулемет Максима станковий кулемет, розроблений британським зброярем американського походження Гайремом Стівенсом Максимом у 1883 році. В став одним із родоначальників автоматичної зброї, і широко використовувався під час англо-бурської війни 1899-1902, Першої та Другої світової воєн, а також у багатьох сучасних війнах.

На початку 2022 року з консервації дістали понад 30 тисяч кулеметів «Максим».

Збройні Сили України використовують кулемет «Максим», бо він може безперервно бити ворога, тому «Максим» в нинішніх умовах — цілком ефективний.Вони обороняють Україну — тепер на надсучасному фронті протиповітряної оборони, саме за допомогою цих кулеметів наші захисники збивають Shahed136.

Зазначається, що під час атак іранськими дронами-камікадзе. Одним з найкращих зенітних засобів проти ударних БПЛА стали спарені кулемети. Причина — у водяному охолодженні дула. Ствол «Максима» майже весь час у воді, кулемет може безперервно стріляти кілька хвилин і випустити в дрони 2 тис. куль перед тим, як вода закипить. Такий режим стрілянини сучасним кулеметам і не снився.

Максим ЗСУ

«Максим» використовує набої 7,62х54 мм, який є стандартним для української армії. Ними ж зокрема стріляє кулемет Калашникова (ПКМ).

Максим ЗСУ

Варто зазначити, що інший відомий кулемет, який наразі перебуває на озброєнні окремих зенітних батальйонів Сухопутних військ ЗСУ та інших підрозділів — американський M2 Browning, 50 калібру (12,7x99 мм), виробляється з 1933 року.

M2 Browning M2 Browning