У київський теробороні крали форму та бронежилети

У київський теробороні крали форму та бронежилети

ДБР спільно с СБУ викрили та заблокували злочинну схему розкрадання та продажу військової форми та спорядження в одній з бригад територіальної оборони у Києві.

Зловмисники вкрали речей щонайменше на 3,6 млн грн, повідомляють у ДБР.

До складу організованої злочинної групи входили військовослужбовці, які забезпечували списання військового майна, а також цивільні особи, які займалися його продажем.

Цивільний, який організував злочинну схему, мав вплив на окремих військовослужбовців бригади. Через них він викрадав з частини бронежилети, шоломи, зимові/літні комплекти одягу, взуття тощо. Зловмисники зрізали бирки з речей, які вказували що майно є власністю ЗСУ та не призначено для комерційного продажу.

У київський теробороні крали форму та бронежилети

Вкрадене майно вивозилось з військової частини на імпровізований склад в одному з гаражних приміщень столиці. Там, під час обшуків правоохоронці виявили великі запаси речового майна, які члени злочинної групи мали намір продати через інтернет-майданчики.

Організатора та двох осіб, один з яких військовослужбовець, затримано «на гарячому» під час продажу військового майна на суму понад 2 млн грн зі «знижкою» у майже 50%.

У київський теробороні крали форму та бронежилети

Організатору оборудки та учасникам оборудки повідомлено про підозру у привласненні військовослужбовцем іншого військового майна, вчинене військовою службовою особою зі зловживанням службовим становищем, в умовах воєнного стану, організованою групою, бувши в ній організатором та пособником, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 3, 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 410 КК України. Санкція статті передбачає покарання до п’ятнадцяти років позбавлення волі.