Розформовані військові частини

*список неповний

за найменуванням частин | за роками


1993
Військово-Морські Сили:
Нарукавний знак ВМС
Сторожовий корабель U132 «СКР-112»
А0000

1995
Сухопутні війська:
23 оаембр
23 окрема аеромобільна бригада
А0000 (в/ч 51170), м. Кременчук
переформована в 23-й аеромобільний прикордонний загін спеціального призначення ПВУ
1996
Повітряні Сили:
ПС
179 винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-23МЛД)
А0000 (в/ч 21815), м. Стрий Львівської області

ПС
339 винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-25)
А0000 (в/ч 65244), м. Дніпро

Військово-Морські Сили:
Нарукавний знак ВМС
100 винищувальний авіаційний полк ВМС
А0000 (в/ч 45782), м. Саки АР Крим

1998
Повітряні Сили:
ПС
737 винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-23МЛД)
А0000 (в/ч 36853), м. Арциз Одеської області

Військово-Морські Сили:
Нарукавний знак ВМС
Корвет (малий протичовновий корабель) U209 «Суми»
А0000

U210 крв Херсон
Корвет (малий протичовновий корабель) U210 «Херсон»
А0000

1999
Військово-Морські Сили:
Нарукавний знак ВМС
Ракетний катер U150 «Конотоп»
А0000
переданий Грузії
Нарукавний знак ВМС
Малий десантний корабель U422 «Краматорськ»
А0000

2000
Повітряні Сили:
ПС
184 гвардійський важкий бомбардувальний авіаційний полк (Ту-160)
А0000 (в/ч 26385), м. Прилуки Чернігівської області

Військово-Морські Сили:
Нарукавний знак ВМС
Ракетний катер U151 «Цюрупинськ»
А0000

U423 мдк Горлівка
Малий десантний корабель U423 «Горлівка»
А0000, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне
проданий Греції, переданий у березні 2001 р.
Нарукавний знак ВМС
Малий десантний корабель U424 «Артемівськ»
А0000

2001
Сухопутні війська:
155 сап
155 гвардійський самохідний артилерійський полк
А1802 (в/ч 59332), м. Сміла Черкаської області

Повітряні Сили:
ПС
636 винищувальний авіаційний полк ППО (Су-15ТМ)
А0000 (в/ч 55758), м. Краматорськ Донецької області
з 21.08.1995 по 01.01.1997 - окрема авіаційна ескадрилья
Військово-Морські Сили:
Нарукавний знак ВМС
Фрегат U133 «Миколаїв»
А0000

2002
Повітряні Сили:
25 зрбр
25 зенітна ракетна бригада (9К81 С300В1)
А1181 (в/ч 68506), м. Стрий Львівської області

Військово-Морські Сили:
Нарукавний знак ВМС
Фрегат U134 «Дніпропетровськ»
А0000

2003
Сухопутні війська:
22 омбр
22 окрема механізована бригада
А0000, м. Чернівці

7 омбр
123 гвардійська ракетна бригада (9К79)
А1002 (в/ч 18303), м. Конотоп Сумської області

159 рбр
159 ракетна бригада (9К79)
А1575 (в/ч 11702), м. Кіровоград

161 омбр
161 окрема механізована бригада
А2075, м. Ізяслав Хмельницької області

210 пмбр
210 понтонно-мостова бригада
А0234 (в/ч 75110), м. Київ

Повітряні Сили:
ПС
100 зенітний ракетний полк (С-200/С-75/С-125)
А0000 (в/ч 26709), м. Запоріжжя

2004
Сухопутні війська:
5 омбр
5 окрема механізована бригада
Республіка Ірак

6 омбр
6 окрема механізована бригада
Республіка Ірак

15 омбр
15 окрема механізована бригада
А0610, м. Хмельницький

27 омбр
27 окрема гвардійська механізована бригада
А0664, м.Білгород-Дністровський Одеської області

52 омбр
52 окрема механізована бригада
А0621, м. Артемівськ Донецької області

62 омбр
62 окрема механізована бригада
А0600, м. Бердичів Житомирської області

97 омбр
97 окрема гвардійська механізована бригада
А1766, м. Славута Хмельницької області

761 орап
761 окремий розвідувальний артилерійський полк
А1676, м. Сміла Черкаської області

803 іп
803 інженерний полк
А1175, м. Кременчук Полтавської області

Повітряні Сили:
ПС
48 окремий гвардійський розвідувальний авіаційний полк (Су-17М4Р, Су-24МР)
А0000, м. Коломия Івано-Франківської області

ПС
185 гвардійський важкий бомбардувальний авіаційний полк (Ту-22М3)
А0000 (в/ч 21274), м. Полтава

ПС
212 зенітний ракетний полк (С-200/С-125)
А4491 (в/ч 96443), м. Маріуполь Донецької області

806 бап
806 бомбардувальний авіаційний полк (Су-24М)
А2406, м. Луцьк

Військово-Морські Сили:
Нарукавний знак ВМС
9 окрема змішана морська авіаційна ескадрилья
А0000, смт. Новофедорівка АР Крим

Нарукавний знак ВМС
316 окрема морська авіаційна ескадрилья
А0000, м. Миколаїв

Нарукавний знак ВМС
555 морський вертольотний полк
А0000 (в/ч 42933), м. Очаків Миколаївської області

U132 фр Севастополь
Фрегат U132 «Севастополь»
А0000 (2004)

Нарукавний знак ВМС
Військовий транспорт U762 «Рівне» (раніше великий десантний корабель U400)
А0000

2005
Сухопутні війська:
7 омбр
7 окрема механізована бригада
Республіка Ірак

СВ
127 окрема механізована бригада
А0289, м. Феодосія АР Крим

2006
Сухопутні війська:
СВ
16 окрема механізована бригада
А1533, м. Болград Одеської області

Повітряні Сили:
808 ортв ПРН
808 окремий радіотехнічний вузол попередження про ракетний напад
А3370, м. Севастополь

1056 ортв ПРН
1056 окремий радіотехнічний вузол попередження про ракетний напад
А3432, м. Мукачеве Закарпатської області

2008
Сухопутні війська:
84 омбр
84 окрема механізована бригада
А0279, с. Перевальне АР Крим

Військово-Морські Сили:
U420 мдк Донецьк
Малий десантний корабель U420 «Донецьк»
А0550

2012
Сухопутні війська:
11 іп
11 гвардійський інженерний полк
А0231, м. Бровари Київської області

СВ
12 окрема механізована бригада
А2613, м. Болград Одеської області

30 олвпз
30 окремий лінійно-вузловий полк зв'язку
А0870, м. Чернігів

59 зрп
59 зенітний ракетний полк
А3866, м. Володимир-Волинський Волинської області

Повітряні Сили:
108 зрп
108 зенітний ракетний полк (9К37 Бук-М1)
А4527 (в/ч 36836), м. Золотоноша Черкаської області

137 зрбр
137 зенітна ракетна бригада (9К81 С300В1)
А3024 (в/ч 55579), м. Умань Черкаської області

Військово-Морські Сили:
U154 Каховка
Ракетний катер U154 «Каховка»
А0000

Нарукавний знак ВМС
Ракетний корвет (ракетний катер) U156 «Кременчук»
А1752

Нарукавний знак ВМС
Корвет (малий протичовновий корабель) U207 «Ужгород»
А2295/А, оз. Донузлав смт. Новоозерне

U331 бтщ Маріупорль
Базовий тральщик U331 «Маріуполь»
А4278, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне

U511 нс Сімферополь
Навчальне судно (корабль управління) U511 «Сімферополь»
А4280, Севастопольський ВМІ, м. Севастополь

2013
Сухопутні війська:
11 оабр
11 окрема гвардійська артилерійська бригада
А1769, м. Тернопіль

29 орб
29 окремий розвідувальний батальйон
А1337, м. Рівне

50 онзСпП
50 окремий навчальний загін спеціальної підготовки
А0759, м. Кіровоград

93 олвпз
93 окремий лінійно-вузловий полк зв'язку
А1735, м. Житомир

300 омп
300 окремий гвардійський механізований полк
А0264, м. Чернівці

Повітряні Сили:
ПС
31 навчальний авіаційний центр
А3769, м. Гайсин Вінницької області

50 зрп
50 зенітний ракетний полк (75Р6 С-300ПС)
А4489, м. Феодосія АР Крим
переформований у групу дивізіонів 174 зрбр
Військово-Морські Сили:
U330 бтщ Мелітополь
Базовий тральщик U330 «Мелітополь»
А4276, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне

2014
Сухопутні війська:
51 омбр
51 окрема гвардійська механізована бригада
А2331, м. Володимир-Волинський Волинської області

Повітряні Сили:
40 ртбр
40 радіотехнічна бригада
А1656, м. Севастополь (втрачена при окупації АРК)

ПС
55 зенітний ракетний полк (9К37 Бук-М1)
А4519, м. Євпаторія АР Крим (втрачений при окупації АРК)

ПС
174 зенітна ракетна бригада (75Р6 С-300ПС)
А3009 (в/ч 48589), м. Севастополь (втрачена при окупації АРК)

Військово-Морські Сили:
25 обрдн
25 окремий береговий ракетний дивізіон
А2291, м. Севастополь мис Фіолент (втрачений при окупації АРК)

85 обрдн
85 окремий береговий ракетний дивізіон
А2290, м. Севастополь с. Резервне (втрачений при окупації АРК)

Нарукавний знак ВМС
191 навчальний центр ВМС
А4591, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

СВМБ
Севастопольська військово-морська база
А4408, м. Севастополь (втрачена при окупації АРК)

U01 ПЧ Запоріжжя
Підводний човен U01 «Запоріжжя»
А4430, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

U155 корвет Придніпров'я
Ракетний корвет (ракетний катер) U155 «Придніпров'я»
А1750, 1 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

U510 КУ Славутич
Корабль управління U510 «Славутич»
А0247, 1 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

U205 крв Луцьк
Корвет (малий протичовновий корабель) U205 «Луцьк»
А0793, 5 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

U208 крв Хмельницький
Корвет (малий протичовновий корабель) U208 «Хмельницький»
А4274, 5 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

U209 крв Тернопіль
Корвет (малий протичовновий корабель) U209 «Тернопіль»
А3304, 5 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

Нарукавний знак ВМС
Протидиверсійний катер U240 «Феодосія»
А2865/Б, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК)

U310 мтщ Чернігів
Морський тральщик U310 «Чернігів»
А4442, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК)

Нарукавний знак ВМС
Морський тральщик U311 «Черкаси»
А4434, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК)

U402 вдк К.Ольшанський
Великий десантний корабель U402 «Костянтин Ольшанський»
А4289, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК)

2015
Сухопутні війська:
5 бтро
5 батальйон територіальної оборони («Прикарпаття»)
В0120, Івано-Франківська область

СВ
6 навчальний артилерійський полк
А0473, с. Дівички Київської області

8 АК
8 армійський корпус (управління)
А1494, м. Житомир

ВСП
18 навчальний центр Військової служби правопорядку
А1395, м. Харків

2016
Сухопутні війська:
7 омпб
7 окремий мотопіхотний батальйон
В2233 (кол. 7 бТрО Хмельницької обл)
на його базі створений батальйон охорони 19 рбр
14 омпб
14 окремий мотопіхотний батальйон
В2332 (кол. 14 бТрО Черкаської обл)
на його базі створений батальйон охорони 26 абр
25 опмз
25 окремий полк матеріального забезпечення
А1559, м. Балта Одеської області
переформований у 183 обмз ОК "Південь"
14 омпб
39 окремий мотопіхотний батальйон
В1603 (кол. 39 бТрО Дніпропетровської обл)
на його базі створений батальйон охорони 55 оабр
777 опмз
777 окремий полк матеріального забезпечення
А1461, м. Бережани Тернопільської області
переформований у 182 обмз ОК "Захід"


за найменуванням частин | за роками


* незалежно від року розформування та існуючої на той час структури ЗСУ, всі військові частини умовно розподілені на три види: Сухопутні війська (включають всі частини які не увійшли до інших двох видів), Повітряні Сили (включають частини ВПС, ППО, ПС), Військово-Морські Сили.

Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua
Офіційний веб-сайт Головного управління розвідки Міністерства оборони України www.gur.mil.gov.ua
Указ Президента України від 30.10.2010 № 1173/2000 "Про впорядкування присвоєння почесних найменувань військовим частинам, установам, вузлам зв'язку, органам та підрозділам"
Розпорядження КМУ від 13.07.1999 № 676-р "Про митне оформлення вантажів, що надходять з метою забезпечення бойового функціонування вузлів попередження про ракетний напад, розташованих у м. Мукачевому та м. Севастополі"
Розпорядження КМУ від 29.11.2000 N 475-р (списання U151 «Цюрупинськ», U424 «Артемівськ»)
Розпорядження КМУ від 30.11.2004 № 875-р "Про виключення із складу Військово-Морських Сил кораблів, катерів та суден"
Розпорядження КМУ від 24.10.2012 N 814-р (про передислокацію до Севастополю кораблів "Хмельницький", "Луцьк", "Тернопіль")
Розпорядження КМУ від 07.11.2012 № 878-р "Про погодження рішень щодо виключення із складу Військово-Морських Сил Збройних Сил бойових кораблів (катерів) та суден (кораблів) забезпечення"
Розпорядження КМУ від 17.10.2013 № 805-р "Про погодження рішень щодо виключення із складу Військово-Морських Сил Збройних Сил бойових кораблів (катерів) та суден (кораблів) забезпечення"
Наказ Командира військової частини А0796 від 18.01.2003 № 9 «Про розформування військової частини А2075»
Постанова Вищого господарського суду України від 21.12.2010 № 32/150-10 (щодо А0279)
Постанова Київського апеляційного суду господарського суду від 06.04.2009 № 38/68-29/570 (щодо А3432, А3370) Постанова Одеського окружного адміністративного суду від 29.10.2009 № 2-а-2106/09/1570 (щодо А1533, А0664)
Рішення Апеляційного суду Хмельницької області від 22.06.2006 № 103307( щодо А0610, А0857)
Ухвала військового суду Сімферопольського гарнізону від 12.02.2007 № 2-162/2004 (щодо А0289)
Ухвала суду № 712/13544/13-ц (щодо А4527)
Ухвала Мукачівського міськрайонного суду від 05.11.2007 № 2-a-178\07 (щодо А3432)
Видання Міністерства оборони України "Народна армія"
Сайт ветеранов 8-й отдельной армии ПВО 8oapvo.net