![У Черкасах сформовано нову бригаду ЗСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjIHmd2FqHuBszqtEtSSHNwsTpJkhKk2nOGUBiomCC3kMLRFsT4nvRVdSD10_z_JFytJU7TiUzBS0Z4AoQgKSg_wobDO1VF3baW0uwyDwxZwWf5WAM6gkZKZ-TnD98uBjyKTkw-hACDMD4/s0/578.jpg)
Відсьогодні у Черкасах створено нову військову частину – 104-у окрему автомобільну бригаду, що підпорядковується Командуванню Сил логістики Збройних Сил України.
Бригаду сформовано на базі трьох колишніх окремих батальйонів Тилу ЗС України: 1624-го окремого автомобільного батальйону підвезення пального (військова частина А0326, раніше А0709 та В5975), 1647-го окремого автомобільного батальйону (в/ч А0331, раніше А1708 та В5912) та 104-го окремого автомобільного батальйону, від якого новостворена бригада успадкувала порядковий та умовний номери.
Крім того, раніше цього року, батальйони отримали техніку розформованого на початку 2020 року, 55-го окремого автомобільного батальйону Озброєння ЗСУ «Чорний ліс» (в/ч А0739, раніше В5788), що дислокувався у Олександрівському районі Кіровоградської області.
![У Черкасах сформовано нову бригаду ЗСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjUbWGkDeS_z5susbfX4ihC22N5YBFf66DPxoKdiYPIuBSr-GxRDJ9SFI2Gt1tNvaKzHjEd8_24hc2IEAQZRK7ECrgZZ0wXuHWPpLf1WBS_mhdy6BmrdiBpsosbbTkEtAaj9FzzmV2NwS8/s1600/avtobat.jpg)
Історія черкаської військової частини веде відлік з 1 червня 2003 року.
У 2003 році кадр бригади матеріального забезпечення був переформований у 104-й автомобільний батальйон, а у 2006 році батальйон з міста Сміла передислокований до Черкас.
З початком антитерористичної операції (АТО) військова частина розпочала виконання бойових завдань за призначенням – 6 березня 2014 року з частини вийшла перша колона. В умовах проведення антитерористичної операції колони частини здійснювали підвезення матеріальних засобів, боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів для багатьох військових частин.
![У Черкасах сформовано нову бригаду ЗСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgbQjzk9pptXzeK0tcZrCoBuvnOUCNyEenlx4kkqfHn77f-_r8Dbj4piJsa5Glv0k0NY4Gl3mKOGqkKnMmExpRjBdqTHxGDvXYtr8GeqUXD1dHjcMnG6N4rg8xSUmRhVPu2DRNokzH52vY/s1600/avtobat2016-1.jpg)
Для покриття потреб із забезпечення військ у зоні бойових дій, під час 3-ї хвилі мобілізації, у 2014 році, на базі батальйону була розгорнута ще одна частина – 1647-й окремий автомобільний батальйон, а в 2015-му і 1624-й окремий автомобільний батальйон підвезення пального, які відразу долучились до виконання завдань в АТО та згодом в ООС.
![У Черкасах сформовано нову бригаду ЗСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg0TUFfeO-KZVlA8864U5zSESmMyA6Idz8iBQpnxIla0cFNBqh63vgLX7qPuTjXR-5gATc7Nv8EMqkUfYCCAeHTQqIWR8dTYsHKdPdvVWKgReJP9sdNrWms7DacBHCwWz702pnK0H7IUK4/s1600/avtobat2016-2.jpg)