Восени в ЗСУ з'явиться новий потужний навчально-тренувальний центр

Восени в ЗСУ з'явиться новий потужний навчально-тренувальний центр

Першого вересня 143 центр розмінування Командування Сил підтримки ЗСУ відзначатиме своє 19-річчя, проте це буде остання річниця, як і останній рік для 201-го навчального центру.

Останній день народження у Центру через трансформацію – Центр розмінування (військова частина А2641), а разом із ним й Навчальний центр Командування Сил підтримки (в/ч А1884), в результаті злиття, утворять масштабну структуру – Об’єднаний навчально-тренувальний центр, який офіційно запрацює вже цієї осені.

Обидві частини дислокуються у м. Кам’янць-Подільський Хмельницької області.

— Нас чекають грандіозні зміни, підстав для хвилювань немає, навпаки, у майбутнє ми дивимося з оптимізмом, – каже начальник 143-го центру полковник Володимиром Родіковим, який очолить новостворену структуру. — Наразі ми переживаємо оптимізацію і створення потужного закладу. Нова структура – Об’єднаний навчально-тренувальний центр – матиме декілька складових. Зокрема, бойова складова – Центр розмінування, навчальна – навчальний центр, підготовки і тренувань – новостворений Центр підготовки підрозділів. Також сюди входитимуть Школа саперів, Кінологічний центр і батальйон забезпечення навчального процесу.

Восени в ЗСУ з'явиться новий потужний навчально-тренувальний центр

Офіцер зазначив, що така трансформація на перспективу, і він сподівається, що вже за 3-5 років ми матимемо ще ефективнішу, сильнішу і професійнішу військову частину.

«Ретельно вивчивши ситуацію, перейнявши закордонний досвід, у командування виникла задумка створити в нашому місті один потужний та унікальний Центр. Таких об’єднаних центрів в Україні буде чотири: у Повітряних силах, у військах зв’язку, у Силах спецоперацій і наш», – каже полковник Родіков.

За словами Володимира Геннадійовича, він особисто бачив, як працюють подібні структури в арміях провідних країн світу. Наша делегація була в Канаді, де функціонує Центр бойової підготовки, аналогічний українському Навчальному центру «Десна».

— Там проходять підготовку від солдата й до офіцера представники всіх родів військ. Це дуже потужна організація. До складу великого об’єднаного центру входять школи підготовки. Тобто, школа підготовки інженерів, піхоти, повітряних сил тощо. І вже ці школи діляться на дрібні центри. У них центр – це осередок, де готують вузьких спеціалістів. Правда, в Україні є відмінності – до класифікатора внесли, що в нас школи входять до центрів. Але якщо ми рухаємося до Північно-Атлантичного Альянсу, щось корисне беремо від них, то протиріччя владнаються в ручному режимі.

Об’єднаний навчально-тренувальний центр облаштується на території колишнього військово-інженерного інституту. Наразі звідти на інші казармено-житлові фонди переїздить інженерна бригада. А ось набиватимуть руку майбутні захисники на навчальному полігоні. Також у планах військового керівництва вдихнути нове життя у військове містечко, що розташовується в селі Руда, Кам’янець-Подільського району.

Чисельність новоствореного центру чимала. Тут і надалі готуватимуть за відповідними спеціальностями та рівнями підготовки саперів, кінологів, водолазів, крім того, фахівців РХБЗ (радіаційного, хімічного, біологічного захисту) та топогеодезичного і навігаційного забезпечення. Термін навчання – від півтора до 6 місяців.Використані джерела: Подолянин