Як бронюють армійські «Богдан-МАЗи»

30.03.16 07:38
Ukrainian Military Pages фото © facebook.com/zbroya.ua

Під час візиту Начальника Генштабу ЗС України в цехах київської НВО «Практика» були помічені армійські МАЗ-6317, що проходять етапи робіт з бронювання.

Як стало відомо, на 2016 рік передбачена закупівля 120 автомобілів в армійському виконанні, які позначаються як Богдан-6317, Богдан-5316 і Богдан-6425. Судячи з індексів - це ті самі армійські МАЗи, складання яких освоїли на заводі «Богдан» в Черкасах за ліцензією білоруського виробника.

Для поставки броньованої версії Богдан-МАЗа, в корпорації «Богдан» вирішили не винаходити власний «броньований велосипед», а залучити в партнери компанію НВО «Практика», яка вже не перший рік спеціалізується на бронюванні армійської техніки.

До Києва приходить шасі МАЗ-6317, де з нього демонтують кабіну і в такому вигляді відправляють в цех бронювання.

Ukrainian Military Pages

Але на відміну від КАМАЗів і КрАЗів, які раніше бронювали методом прихованого розміщення бронелистів, тобто зовні автомобіль виглядав майже як стандартний, Богдан-МАЗи бронюють за іншою технологією.

Цивільну кабіну повністю демонтують і замість неї встановлюють бронекабіну власного виробництва з рівнем захисту STANAG 1. Так виходить і швидше, і надійніше, і міцніше. Зовні лише відкидний капот і кілька візуальних елементів нагадують колишню МАЗовську кабіну. Судячи з усього, тут же і відкручують з облицювання радіатора емблему МАЗ і змінюють на Богдан.

На шасі встановлюється броньований кунг також виробництва «Практики», конструкція якого вже відпрацьована на КрАЗах і КамАЗах. Усередині сидіння для бійців мають верхнє кріплення і розташовані уздовж осі автомобіля. Така схема дозволяє мінімізувати травми при підривах на міні.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages фото © autoconsulting.com.ua

Крім того десантний відсік обладнаний переговорним пристроєм, вентиляцією, обігрівачем, підсвічуванням і стандартним набором фільтрів для подібної продукції.

Ukrainian Military Pages фото © autoconsulting.com.ua

При виготовленні броні-МАЗів використовують імпортний бронелистами шведського або фінського виробництва. Куленепробивні склопакети «Практика» виготовляє самостійно.

Крім того, на Козак-Богданах захищають паливні баки, АКБ, балони гальмівної системи і ступичні елементи системи підкачки шин. Загальна вага броні і додаткових елементів складає 4,5 т.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages фото © autoconsulting.com.ua

Всі основні агрегати - стандартні для МАЗів, включаючи двигун ЯМЗ потужністю 330 к.с.Використані джерела:
AUTO-Consulting