На Донбасі розкрито секретний супутниковий зв’язок ЗС РФ

Ukrainian Military Pages

Захищений зв’язок – один із головних компонентів сучасної війни. У цьому розслідуванні InformNapalm розкрито секретний супутниковий зв’язок ЗС РФ, який використовують для ведення бойових дій на Донбасі.

Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm отримали від інсайдерів з окупованих територій цінну інформацію, яка для російських окупантів має секретний характер. Ця інформація розкриває деталі використання воєнного супутникового зв’язку ЗС РФ на окупованій території Донбасу. Відповідно до отриманих даних, зв’язок організований через два канали: цивільний та воєнний. По цивільному каналу працюють такі абоненти:

  • 8605 – канцелярія міністерства оборони РФ (Москва);
  • 8615 – вузол зв’язку (пункт управління) ГШ ЗС РФ (Москва);
  • 8616 – оперативна група МО РФ (Ростов-на Дону);
  • 8630 – пункт управління 1 АК (Донецьк);
  • 8634 – пункт управління 3 ОМСБр 1 АК (Горлівка);
  • 8631 – пункт управління 2 АК (Луганськ);
  • 8632 – пункт управління 2 ОМСБр 2 АК (Луганськ);
  • 8633 – пункт управління 12-го командування резерву (Великий Лог, Ростовська область РФ), координатор цього ПУ генерал-полковник Соломатін Сергій Віталійович, позивний «Кобра»

Зв’язок здійснюється з використанням супутникових телефонів урядового зв’язку РФ (ФДУП «Космічний зв’язок») через супутники серії «Експрес-АМ». По воєнному каналу організований зв’язок з безпосередньо з підрозділами ЗС РФ, які на ротаційній основі перебувають на території Донбасу. У цьому разі використовують переносні станції зв’язку Р-438 «Бар’єр-Т», Р-438-М «Білозер» і мобільні станції комплексу Р-441 «Ливень».

До речі, останні були зафіксовані влітку-восени 2014 року на базі так званого батальйону «Зоря» російських окупаційних військ. Нагадуємо, що база «Зорі» була розташована на території колишнього Луганського обласного військкомату (прив’язку до місцевості зробив блогер Askai тут). Фотографія прес-центру «Зорі» (архів)

Ukrainian Military Pages фото © джерело

Ще одна фотографія станції супутникового зв’язку цього комплексу завантажена у фотоальбом російського найманця із Пскова Сергія Прилутського (профіль). Судячи з антени, перед нами станція Р-441-ОВ на шасі Урал.

Ukrainian Military Pages фото © джерело

Довідка: Станція супутникового зв’язку Р-441-ОВ забезпечує роботу через ІСЗ-ретранслятори ЄССЗ-2 (єдина система супутникового зв’язку) на геостаціонарній орбіті «Глобус-1», «Глобус-1М», «Глобус» і через ІСЗ-ретранслятори ЄССЗ-2 на високо-еліптичній орбіті «Меридіан» у режимах з обробкою сигналів на борту і з прямою ретрансляцією в діапазонах частот 4/6 і 7/8 ГГц, а також через ІСЗ-ретранслятори цивільного призначення типу «Експрес», «Ямал» в режимах з прямою ретрансляцією в діапазоні частот 4/6 ГГц.

Станція супутникового зв’язку Р-441-ОВ призначена для організації захищеного від перешкод супутникового зв’язку в інтересах військових частин і підрозділів тактичної й оперативно-тактичної ланки управління, а також окремих об’єктів оперативної та оперативно-стратегічної ланки управління.

Станція забезпечує організацію засекреченого телефонного, телеграфного, фототелеграфного зв’язку й передавання даних із пропускною здатністю 1,2; 2,1; 4,8; 9,6; 19,2 кбіт/сек у роботі з аналогічними станціями, а також зі станціями «Кристал», «Ливень», «Легенда», Р-439КУЛ. Серійний випуск цієї станції й оснащення військ розпочали у 2007 р.


Зауважимо, що, крім сучасних засобів супутникового зв’язку, волонтери-розвідники спільноти InformNapalm також ідентифікували російські засоби радіоелектронної розвідки, докладніше в матеріалі Російські засоби РЕБ у бойових діях на Донбасі.


InformNapalmМатеріал до публікації підготував Михайло Кузнецов


Техніка російських окупантів на Донбасі