оновлено 16.10.16
120-мм міномет М-120-15 «Молот» - призначений для знищення живої сили супротивника і техніки, розташованої в укриттях або окопах, а також для руйнування фортифікаційних споруд.
Тактико-технічні характеристики
На озброєнні (використання)
Використані джерела:
Веб-сайт ПАТ «Завод «Маяк»
![міномет М-120-15 Молот](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjMa43vtSL8DA3bMXHTyWyUj_Q7GsccHQYymm0vVY5KFhiuAJjiSBgKJQSXkStCTVsQGHP-zTBlBTbH5Fu1EkWKaSluRaRZSEUnhu6V-gU3wkoKUmKR_U2tegUiMi2qY79ySjFamA9BSGY/s0/ump-m120molot_650x300.png)
120-мм міномет М-120-15 «Молот» - призначений для знищення живої сили супротивника і техніки, розташованої в укриттях або окопах, а також для руйнування фортифікаційних споруд.
Розробник: ПАТ «Завод «Маяк»
Аналог радянського 120-мм міномету 2Б11. Вперше «Молот» презентували в рамках XII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя і безпека — 2015».
Міномет являє собою гладкоствольну жорстку систему, заряджання відбувається з дула, на якому встановлено спеціальний запобіжник від подвійного заряджання. Оснащується прицілом MUM706M.
![міномет М-120-15 «Молот»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhdYVmUiG0iQugxdAdCEJWw0b45rGMFp9iyR4_RtqtmNO1ooMyTy7Jv_RxeS1ne_hbqQGmhJxKmlv0JA7_ODLr0ZhHlmRv6G2yJ8O3AaJoenE7jTD6x6XKJAiwtXzSTfIZcwmOSkQxcdZY/s1600/minomet-1.png)
![міномет М-120-15 «Молот»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhG3IOl41S0Vbmiu42druI2TbKgpD0pEHSVDoQaaJQ_gLwPrlTLw3xmMn-6FFHEYVpGLin1azmDYxU4SFuucjYN3lQWi7E2x7ospHqbDodAIbb1lyJv7VMFkfRv8j-Qd8fg2qtNrj9MWZs/s1600/minomet-2.png)
![міномет М-120-15 «Молот»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhPh4b_imSUSiG_Tno4Y2YmNVfo1GdBhP3qroo_Kfv49P4D6ylORoqgJk9ickGR1XKE9BS-R4T1-VjRD3_WL5eOnZuVM9ix-T93WX8x1dILbr-UpYVROPUfZewIpaKQkl1KSjFt1fp6SP4/s1600/minomet-3.png)
Тактико-технічні характеристики
Калібр, мм: | 120 |
Маса, кг: | 280 |
Довжина ствола, мм: | 1740 |
Кут підвищення, град: | +45..+85 |
Кут повороту, град: | -3..+3 |
Дальність стрільби, м: | 7100 |
Бойова скорострільність, постр/хв: | 12 |
Дульна швидкість, м/с: | 211 |
На озброєнні (використання)
За результатами випробувань міномет М-120-15 «Молот» в 2015 році допущений до експлуатації в Збройних Силах України. 3 березня 2016 року «Укроборонпром» передав Збройним Силам України першу партію мінометів М120-15 «Молот».
![120-мм міномет М-120-15 «Молот»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg0qRfhtpumZKbSKN20qsdXiKECOzBsTi4AxkP0Ulf4ME6N5Z3GUJbNfzAvMfxXcvTi1N87bOjUw-dEcDCDFm0xTcWLwiThMt2gXJs4xM_ss5eueTjAzpyAaqNSqHvq4huo4C3mM5GeTlKX/s1600/12.jpg)
Використані джерела:
Веб-сайт ПАТ «Завод «Маяк»