Постачання 280 «Молотів» у ЗСУ завершиться у вересні

Ukrainian Military Pages

ПАТ «Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», у вересні завершує контракт на постачання до ЗС України вітчизняних 120-мм мінометів М-120-15 «Молот».

Повідомив головний інженер заводу Валерій Синіцин під час презентації мінометів.

«Отримали держзамовлення від Міноборони на 280 штук. 120 уже виготовили і відправили у війська. 36 - готові до відвантаження, протягом вересня завершимо виконання цього державного замовлення»

Він також зауважив, що процес виробництва і доопрацювання міномета триває. Недоліки усуваються у ході випробувань, також враховуються зауваження бійців АТО, які отримали цей міномет на озброєння. Найбільше нарікань було на якість ствола.

«Ресурс ствола 4 960 пострілів. Зараз проводяться державні випробування. 1333 вистріли ми вже зробили, до ствола запитань немає, є питання до деталей, які входять до складу ЗІП, які ми усуваємо у ході випробувань. Але це невеликі відхилення від технічних завдань і конструкторської документації»

На відміну від радянського зразка, зазначив Синіцин, український міномет виготовляється із новітніх сплавів, і розроблявся він виключно конструкторами заводу.

Першу партію мінометів 120-го калібру М120-15 «Молот» українським військовим ПАТ «Завод Маяк» відвантажив 3 березня 2016 року. Міномет має замінити радянські аналоги, які були на озброєнні української армії.

Вперше «Молот» презентували в рамках XII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя і безпека-2015». Його скорострільність становить 12 постр./хв, дальність ураження цілей - понад 7 км. Міномет являє собою гладкоствольну жорстку систему, заряджання якої відбувається з дула, де встановлено спеціальний запобіжник від подвійного заряджання. Також він оснащений сучасним прицілом MUM 706 M. В бойовому положенні його вага становить 210 кг.