![катерна практика ВМС](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhGRN_OhpjMilRVfJ-Y7bikMZEK-aTRCbLMU8cWTlW9_GULz18RYJEoQHwXLCZMRdYAmmMpSqwNJq4eq5yeuDQGoUQuLyXbBk7redkupKfY2IMWAXMVyzAsmdpqBJcjXAI63fP8158MkxA/s0/0.webp)
У Військово-Морських Силах ЗС України у період з 24 вересня по 4 жовтня проведено похід катерів «Сміла» і «Сокаль» Чорним морем з близько 40 курсантами факультету ВМС Національного університету «Одеська морська академія» на борту.
Основною метою даного заходу було набуття досвіду під час морської практики третьокурсниками військово-морського навчального закладу та демонстрація військово-морського прапору України в іноземних портах. Під час походу здійснено відвідування портів Варна (Болгарія) і Констанца (Румунія).
![катерна практика ВМС](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhczic7PdW5E-5MGpxlCE7SsVx_k5-Lu1hHaC1QSrgAPYi__XIQhPqlIiT4VkuIIAbjo0PUz-HD9rMVbjZEPavBeWDIzbLJv5_UEBGUPU4e1F51cKG2_guCOyq3rrcguVCxgzSGuCbY5YC-/s1600/120.jpg)
![катерна практика ВМС](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh74JW2LG6VFBDP6vQoC3ghCqdOom_ePFcm3t83cQldoIK7sE8zr4eahuy9Dwp4C3Qc8uEWZr-fjQPtWXS76lnv30cSAOoeYyHnoHuIUeXMFsz5zqwdxIfRfPjafFhpuy06bf8zh4gZEoDj/s1600/130.jpg)
— Похід, який завершився успішно, є реальним підтвердженням належного ставлення на флоті до питання підготовки майбутніх офіцерів, – заявив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко під час церемонії зустрічі катерів. – У нас ще за часів базування ВМС в Криму були певні труднощі щодо організації та проведення подібної морської практики курсантів. І нарешті, похід із заходом в порти іноземних держав відбувся, вперше за останні сім років та вперше з моменту виходу національних ВМС з території тимчасово окупованих АРК і міста Севастополя, – додав командувач ВМС ЗС України.
Слід наголосити, що для курсантів дуже важливим було перевірити себе безпосередньо в морі, вдосконалити навички, раніше здобуті в ході занять із застосуванням тренажерних комплексів.
Віце-адмірал Ігор Воронченко наголосив, що такі практичні кроки треба продовжувати, адже кожен курсант має підвищувати свій теоретичний і практичний вишкіл для подальшого розвитку як морського офіцера. Він також зазначив, що походи навчальних катерів із курсантами на борту проводитимуться й в подальшому.
![катерна практика ВМС](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiLU0JJIW9niUhyphenhyphen-NnzJEOalG3nsyI6PsSxQQRXPKXeRtC6sHOACnrcDt5OutQVTc0Vh_BKPFXr5MH9RhtN0uA4rTVBut_X5A_otES_G5uEa5ffZOu-oyCDS6uhuwIJiHVbjU5G5N_We2Fh/s1600/150.jpg)
![катерна практика ВМС](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhq_7SwelcgZ8k4m6D7G8EBIe6l7NWr8fTmJBpj_Kcm_eX2_6ecakFQIsZliBWOD4pA2RQrrVg6SyLtk3jZW-45FFg1jIKnh2cbxS-Soa5uNZU02xwYQ2L9pWJf2yh7GmSAh_fSDi0_ChUL/s1600/201.jpg)
Курсанти в ході практичних занять набули вміння та навички з використання технічних засобів навігації катеру в інтересах забезпечення безпеки плавання, несення ходової та штурманської вахти, визначення місця катеру по візуальних орієнтирах, за допомогою РЛС, комбінованими способами.
![катерна практика ВМС](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiOEJomGJH_fjkXqenjcoymyRoQND8VNo9mjMZbAzuEbvO77RxZjKq8D9CmjE_mxQ9yBtvB4uV9ngbXejxCwyQRA4w0kdeUsk1yUO80xp2DNadRbJyYgzvIupzPPvJD_FET0luCJ810oUlj/s1600/220.jpg)
![катерна практика ВМС](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhKCd_NwcmG-YYxKEvK-ntDIPG0BPBl_xhCO0eiZwavKJ85laMpfIJvoSgHQuUtCe39-l2SECMKrLSZs61kQbEoSFHmMHAKs-8z0vATOsabw_fSUojiwBd25bkRM_qkE5CNKafMMLZy_4wb/s1600/222.jpg)
Також під час проведення практики вони виконували розрахунки на визначення параметрів руху зустрічних цілей та маневру розходження з ними на безпечних відстанях за допомогою маневрового планшету, проводили гідрометеоспостереження, складали короткострокові прогнози погоди, відпрацьовували прийоми та способи керування катером в різних умовах обстановки.
В портах Варни та Констанци командування походу під керівництвом капітана 1 рангу Миколи Корощенка здійснило низку протокольних заходів, а майбутні українські флотські офіцери ознайомилися із навчальним процесом та навчально-матеріальною базою Військово-Морських академій ВМС Румунії та ВМС Болгарії, провели з іноземними колегами практичні заняття та тренування на тренажерній базі, спортивні зустрічі.
Використані джерела: вебсайт Міністерства оборони України