На озброєння Збройних Сил України прийнятий комплект десантної парашутної системи «Dedal»

17.01.17
комплект десантної парашутної системи «Dedal» фото © www.air-pol.com.pl

Наказом Міністерства оборони України на озброєння Збройних Сил України прийнятий комплект десантної парашутної системи «Dedal»

Десантна парашутна система «Dedal» призначена для виконання навчально-тренувальних, бойових та інших видів стрибків з парашутом окремими особами або групами з повним штатним озброєнням і спорядженням парашутистів-десантників усіх спеціальностей з військово-транспортних літаків і вертольотів.

Польська парашутна система AD-95 є аналогом систем радянського виробництва Д-1 5У та Д-6, які перебувають на озброєнні ЗС України. Парашутна система може використовуватися для базової повітрянодесантної підготовки, професійних тренувань та бойової підготовки.

Максимальна висота застосування десантної парашутної системи — 8 кілометрів, площа куполу — 83 квадратних метри, мінімальна висота десантування — 120 метрів, вертикальна швидкість зниження парашутиста — не більше 5 метрів на секунду.

У 2016 році, фахівці Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України провели випробування парашутної системи польського виробництва «Dedal», яка призначена для виконання навчально-тренувальних і бойових стрибків з парашутом. До випробувань залучали десантну парашутну систему AD-95, запасну систему AZ-95 та вантажні парашутні ремені UZO-100 польського виробника.

Випробування обладнання проводились на базі авіаційної бригади та 37-го загальновійськового полігону Високомобільних десантних військ, було здійснено більше ста експериментальних стрибків. Стрибки здійснювали фахівці Державного науково-випробувального центру та Високомобільних десантних військ, які мають великий досвід проведення десантування.

За результатами випробувань парашутні системи «Dedal» були рекомендовані до прийняття на озброєння української армії.

— Парашутні системи AD-95 нові і їх можна буде використовувати ще певний час в багатьох випадках, завдяки збільшеному корисному навантаженню, наближеному до стандартів НАТО, — запевнив начальник відділу-старший парашутист-випробувач ДНВЦ Ігор Сила.

комплект десантної парашутної системи «Dedal» комплект десантної парашутної системи «Dedal»Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua