Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 8 березня 2017 р.

ВМС отримають від США патрульні катери класу «Айленд» та сім суден збудує «Ленінська кузня»

08.03.17
США передадуть ВМС України патрульні катери класу «Айленд»

Перший заступник командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов, в ефірі одеського «7 каналу», розповів про поповнення корабельного складу яке очікують Військово-Морські Сили.

Так, цього року заводом «Ленінська кузня» буде збудовано чотири наступних одиниці з серії малих броньованих артилерійських катерів проекту 58155, шифр «МБАК» (Гюрза-М), два десантно-штурмових катери проекту 58181 (шифр «Кентавр»), а також одне з допоміжних суден - спеціального призначення.

Раніше, у січні, в інтерв'ю для ТРК «Бриз», про збільшення корабельного складу на сім одиниць, повідомляв командувач Військово-Морських Сил віце-адмірал Ігор Воронченко. Крім того, за його словами, цього року очікується розвиток інфраструктури - пунктів базування, сучасної ремонтної майстерні кораблів катерної групи, пунктів постійної дислокації військових частин.

Ще одним з напрямків збільшення вітчизняного військового флоту є отримання кораблів від інших країн. Так, за словами контр-адмірала Андрій Тарасова, на фінішну пряму вийшло обговорення домовленостей щодо передачі 30-метрових (110-foot) патрульних катерів класу «Айленд» (Island) зі складу Берегової охорони США.

Катери цього типу, від США, у минулому році, також отримала Грузія. Берегова охорона США, 30 вересня 2016 року, передала береговій охороні Грузії зняті з озброєння катери «Джефферсон Айленд» (WPB 1340 Jefferson Island) і «Стейтен Айленд» (WPB 1345 Staten Island), що експлуатувалися близько 23 років. Американський уряд також профінансував 10-тижневу підготовку двох грузинських екіпажів для цих катерів.

Катери класу «Айленд» (Island) були побудовані верф'ю Bollinger Shipyards в Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки в кількості 49 одиниць (бортові номери WPB 1301 - WPB 1349). Мають повну водотоннажність 168 т, довжину 110 футів (34 м), сталевий корпус і алюмінієву надбудову. Двохвальна дизельна енергетична установка потужністю 6200 к.с. забезпечує швидкість до 29,5 уз. Екіпаж складає 16 осіб, автономність п'ять діб. Катери оснащені РЛС AN/SPS-73, моторним човном. Штатне озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки Mk 38 Mod 0 Bushmaster і двох 12,7-мм кулеметів М2НВ.

Про розгляд питання придбання військових кораблів у західних партнерів, нещодавно, ефірі 5 каналу говорив й командувач ВМС:

«Групи виїжджали. Одна група офіцерів ВМС повернулася, не можу називати країни, бо не маю права, повернулися з за кордону, де позитивно розглянуто вже одне рішення. На вересень ми готуємо другу групу, тобто країни-партнери, ті які нам зараз надають допомогу, це питання розглядають як перспективне», – зазначив Воронченко.

«Україна – транзитна держава, і ми повинні як ВМС забезпечити мирне плавання всіх судів по Чорному морю. І одним тральщиком, тим, який ми забрали, «Генічеськ», ми не зможемо вирішити весь цей спектр роботи. Було розглянуто декілька варіантів, ми прийняли рішення, що за той ресурс, який у нас, є ми будемо здатні придбати собі мінно-тральний комплекс. Теж саме опрацьовується з придбання кораблів прибережної зони», – додав він.

Повне інтерв'ю першого заступника командувача ВМС ЗСУ контр-адмірала Андрія Тарасова одеському «7 каналу»:Використані джерела:
Український мілітарний портал
Україна розглядає питання придбання військових кораблів у західних партнерів - Воронченко