Прикордонникам також виплачуватимуть грошову компенсацію за піднайом (найом) житла

Ukrainian Military Pages

Кабінет Міністрів України поширив виплату компенсації за піднайом (найом) житла на військовослужбовців Державної прикордонної служби. Відповідні зміни до були внесенні до постанови КМУ від від 26 червня 2013 р. № 450.

Постановою від 26 квітня 2017 року № 288, Уряд усунув диспропорцію у соціальному забезпеченні військовослужбовців різних відомств, які спільно виконують обов'язки із захисту цілісності та державного суверенітету України.

Зазначену компенсацію вже отримують військовослужбовці Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та Державної спеціальної служби транспорту.

Таку компенсацію можуть отримувати офіцери, які не забезпечені житлом та курсантам вищих військових навчальних закладів, які мають сім'ї. Постановою № 450 затверджений порядок виплати та граничні розміри компенсації.

Грошова компенсація виплачується щомісяця (у поточному місяці за попередній) в розмірі, який не перевищує:

  • у м. Києві - 2 мінімальні заробітні плати;
  • у обласних центрах - 1,5 мінімальної заробітної плати;
  • в інших населених пунктах - 1 мінімальної заробітної плати.

При цьому військовослужбовцям за наявності у них трьох і більше членів сім’ї зазначені розміри збільшуються в 1,5 раза.

Конкретні розміри компенсації на кожен рік визначаються наказами керівників відповідних відомств у межах відповідних бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік.

Читати також: Міноборони визначило розмір грошової компенсації за піднайом житла та орендної плати на 2017 рік