Президент підписав закон про створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних

Ukrainian Military Pages Реєстр військовозобов'язаних

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект 2504а-д про створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних, який був зареєстрований у листопаді 2015 року і відтоді неодноразово доопрацьовувався.

Державний реєстр буде єдиною автоматизованою інформаційно-телекомунікаційною системою, де зберігатиметься інформація про всіх військовозобов’язаних (призовників). Реєстр має допомогти веденню військового обліку; плануванню та виконанню заходів мобілізації, призову на строкову військову службу, прийняття на військову службу за контрактом; інформаційному забезпеченню осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо військового обліку.

Реєстр міститиме персональні та службові дані військовозобов’язаних громадян України віком від 17 до 60 років. Згода військовозобов’язаних (призовників) на обробку їхніх персональних даних для цілей Реєстру не потрібна.

Сюди буде перенесено відомості з ЦВК, Держприкордонслужби, Міносвіти, міграційної та фіскальної служб. Також реєстр поповниться даними військовозобов’язаних (призовників) із облікових карток та особових справ військкоматів.

Власником усієї інформації виступатиме Міністерство оборони України, а розпорядником — Генеральний штаб ЗС України.