![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiP2wHeFSoVlmemn4cv5yMy6-r6G8RupzGc16L3wfxC68eQM9MVSNFc_yQm7xPqeD-Wsu4MkDqcfXyqDR8S8hosY9FGgxc86Ryq8mjUd1dKErupmQrHTP2r660WLBzAeBtOiItJwnQQLNbH/s1600/ump-fr_580x250.png)
Сьогодні, 18 липня, 143 центр розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, що на Хмельниччині, з робочим візитом відвідала делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним послом Французької Республіки в Україні пані Ізабель Дюмон.
Під час перебування у військовій частині пані Посол передала донорську гуманітарну допомогу від уряду Франції. Зокрема, українські сапери отримали 25 комплектів костюмів для розмінування PROTECOP, 25 шоломів з захисним забралом VISORV50 та 10 пар спеціального взуття MATRAMINES на загальну суму 3,7 мільйонів гривень.
Під час урочистої церемонії передачі спорядження Посол Франції в Україні пані Ізабель Дюмон наголосила, що сьогоднішня церемонія є свідченням продовження французької політики підтримки України, яка була підтверджена новообраним Президентом Франції Эмануелем Макроном під час його зустрічі з Президентом Петром Порошенко.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhK9TaNZKujaukQuzYAiShThKn4OfrrUq4LNiay8k9ps1w1jlyh33xl6YpQzXdobA0eU_4KzMTg1kvW35a65RvpcHIsWvDDw4RRPDerrBzJB06VgGwUaZC_ZKqa0mlFUUmibmCQBiCLnRVp/s1600/1.jpg)
— Мені почесно сьогодні бути в Центрі розмінування. Тут готують фахівців з розмінування, які є елітою Збройних Сил, які ризикуючи власним життям, рятують інші і повертають цивільному населенню можливість жити в мирі та безпеці. Саме тому Франція вирішила спрямувати свої зусилля аби допомогти обладнанням. Це обладнання відповідає найсучаснішим зразкам, яким оснащені французькі підрозділи і буде найкращим чином використане у надзвичайно напруженому операційному контексті. Таке спільне використання однакового обладнання ілюструє братерство по зброї, яке існує між французькими та українськими воїнами. Пишайтеся своєю країною та своєю місією, яку покладена на вас. Я зі свого боку горда бути серед вас та зробити від імені Франції такий внесок у служіння безпеці населення та військових України, — наголосила пані Ізабель Дюмон.
Також дипломат повідомила про можливість проходження франкомовними українськими саперами стажування в підрозділах збройних сил Французької Республіки.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiwNVIVjIE0frynXD58QJSZi18X5iiY7eX7wU5lzEhPmf6N7-9CWDyI_BHasdgb1vXf2_sK_XH2ejfJdcOjdaP-K3Ru6DuwL8j707I8epxyyICKuY2THvpfWs6jtCIZAk_kteh1n87f6-OY/s1600/2.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiyzy7jQHTJNEWBhZPZX7EHo4AMr9mB_Eg9Q733CC60-W_eebZgiFZphKk-zsF0jRQXmAJ1cJRQNa2i4m-HMDZl3LHNZRJrB1tNqfTRn9vGM-kIPsXfwOxybCpo5-xN2p7aLcFlZ1r_Fbr8/s1600/4.jpg)
Заступник начальника Центру розмінування підполковник Олег Гаврилюк подякував за моральну підтримку, дорадчу та гуманітарну допомогу, яку здійснює уряд Франції.
— У 2015 році представники збройних сил Франції проводили заняття з нашими військовослужбовцями щодо виявлення саморобних вибухових пристроїв. Сьогодні ми отримали дуже необхідне захисне спорядження, яке буде використано під час гуманітарного розмінування територій. Воно підвищить якість і ефективність нашої роботи, а головне — захищеність особового складу, — зазначив підполковник Олег Гаврилюк.
Французькі дипломати ознайомились з навчально-матеріальною технічною базою Центру розмінування, системою підготовки саперів, кінологів та розрахунків мінно-розшукової служби. На одному з навчальних місць гості мали змогу ознайомитися зі специфікою проведення гуманітарного розмінування.